X


Avalanche Yetkililerinden Bu Altcoin’e Süpriz Teklif!

Avalanche yetkilileri bu altcoin'e sunduğu yeni teklifinde düşük gas fee ve daha yüksek hız gibi birçok vaatlerde bulundu.
15:15
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Avalanche ekibi geçtiğimiz günlerde, Yuga Labs’ın yakında çıkacak olan Otherside metaverse’inde ve Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunda kullanılan bir Ethereum tokeni aynı zamanda ApeCoin’in yönetim organı olan Apecoin DAO’ya, Otherside metaverse’nin Avalanche blockchain’ine geçmesi gerektiğini içeren bir teklifte bulundu.

Yüksek İşlem Hızı

Avalanche yetkilileri geçiş fikrini önerdikleri teklif hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

“ApeCoin DAO’nun, Otherside’ın gelecekteki büyümesini ciddi anlamda etkileyeceğini düşünüyoruz. Bununla birlikte yüksek işlem hızı,  daha fazla ölçeklendirme yeteneği, yüksek verim ve daha düşük gas fee yoluyla desteklemek için bir Otherside’ı başlatmasını öneriyoruz.”

Buna ek olarak Avalanche’ın arka plandaki ana geliştirme firması olan Ava Labs’ın CEO’su Emin Gün Sirer, ekibinin ApeCoin DAO’yu ikna etme çalışmalarını doğruladı. Sirer teklifin bağlantısını paylaştığı tweet’e ekleyerek görüşlerini şu şekilde belirtti:

“ApeCoin’in bir Avalanche alt ağı olarak kullanılması harika olur ve en hızlı konsensüs protokolündeki özel zincirinin üstün performansından faydalanabilir.”

Ethereum Ağı Avantajı

Öte yandan teklifle ilgili yönetim kurulu tartışmasında, topluluk üyeleri bu fikre karşı bir dizi görüş dile getirdiler. Birçok üye, ApeCoin DAO’nun Ethereum blockchain ekosisteminin bir parçası olarak kalması ve ayrı bir ağa geçmek yerine, Ethereum ağında mevcut olan “Layer 2” çözümleriyle ölçeklenebilirlik sağlamaya odaklanması gerektiğini savundu.

Bununla birlikte üyelerden biri öne sürülen teklife cevaben bu ifadeleri kullandı:

“Dürüst olmak gerekirse, Ethereum ağından ayrılma fikrinin bize düşündüğümüzden daha fazlasını kaybettireceğini düşünüyorum. Aksine Apecoin ve çevresinde ekosistemin bizlere sunacağı imkânların, Avalanche’ın Etherum ağından uzaklaşarak gösterdiği fedakarlığa çok uzak olduğunu söyleyebilirim.”

Ayrıca Apecoin DAO’nun önemli bir katılımcısı olan Yuga Labs geçtiğimiz ay, Ethereum ağ tıkanıklığından ve Otherside metaverse arazi NFT’lerinin satışında alınan yüksek gas fee’lerden rahatsızlığını paylaştığı öne sürüldü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar