Reklam

Avalanche (AVAX) Stellar (XLM) ve Dogecoin (DOGE) Uzman Yorumları ve Teknik Analizi

AVAX, DOGE ve XLM yorumları.
18:28
2 Haziran 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası yatay ve düşüş odaklı devam eden iki haftanın sonunda yükselişe geçti. Bitcoin (BTC) fiyatı 38.000 dolar seviyesini zorlarken özellikle altcoinlerdeki hareketlilik gözlerden kaçmadı. Peki uzmanlar altcoinler hakkında ne düşünüyor?

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Düşüyor

Aslında altcoinler hakkındaki en net bilgiyi Bitcoin’in piyasa hakimiyet verisi verecektir. Bitcoin’in sert düştüğü anlarda yeniden yükselişe geçen ve kripto para piyasasındaki düzeni eski haline çeviren piyasa hakimiyeti, grafikten de görülebileceği üzere son dönemde yeniden düşüşe geçti.

Bitcoin‘in piyasa hakimiyetinin düşüşe geçmesi ise altcoinlerin yeniden hareketlendiğinin kanıtı. Daha önce 40 seviyesinin altına kadar gerileyen Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, yeniden aynı yolda ilerliyor. Altcoinler arasındaki durum da birbirinden oldukça farklı ve mevcut ralliye DOGE’un liderlik ettiği görülüyor.

DOGE Teknik Analizi

Toplam piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi Dogecoin (DOGE), son 24 saat içerisinde %33 yükseliş elde etti ve aslında büyük düşüş öncesindeki seviyesine çok yakın bir noktaya ulaştı. DOGE için bunun devamında kritik seviye 0,45 dolar olacaktır. Daha önce bu direnci kıran DOGE, 0,60 dolar seviyesini test etmişti.

Olası bir düşüş ve konsolidasyon durumunda ise DOGE yatırımcılarının 0,33 dolar seviyesine dikkat etmesi gerekiyor. DOGE, birbiri ardına gelen olumlu haberlerin etkisini yitirme riskine sahip olsa da ABD piyasasının uyandığı saatlerde pump daha da şiddetlenebilir.

Avalanche İçin Uzman Yorumu: Yükseliş Yakın mı?

Öte yandan Avalanche (AVAX) fiyatı da DOGE gibi ani bir hareketlenme yaşadı. AVAX, düşüş döneminde 12,5 dolara kadar gerileyip panik yaratsa da yeniden yükselişe geçti ve eski dip noktanın neredeyse %70 üzerine çıktı. Ünlü kripto para analisti Erhan Ünal ise yayınladığı son tweetinde AVAX’in durumuna baktı.

Ünal, AVAX fiyatı için kritik noktaların 21,6 dolar ve 25 dolar arasında yer aldığını vurguladı. Ünlü analiste göre bunun kırılması ise yeniden önemli hedeflerin oluşmasını sağlayabilir. Ünal, “daha derin bir dip yapacağını sanmıyorum” açıklaması ile de düşüşün bitmiş olabileceğine atıfta bulundu.

XLM Yerinde Tutunuyor

AVAX ve DOGE’un yanı sıra son dönemde birçok yatırımcının hareket beklediği Stellar (XLM) ise hala yerinde sayıyor. XLM için kritik direnç 0,48 dolar olarak görülüyor. Olası bir düşüşte ise 0,31 dolar seviyesindeki destek güçlü kalabilir.

XLM, son dönemde XRP fiyatının artması ile beklentileri benzer şekilde arttırsa da henüz kendisinden beklenen hamleyi yapmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar