reklamı kapat

Aurora (AOA) Nedir? Nasıl Çalışır?

Aurora Chain, renkli bir Blockchain ekosistemi yaratmayı amaçlıyor...
17:00
13 Ocak 2020

Aurora, tüm sektör için gelişmiş Blockchain teknolojisi çözümleri sunmaya amaçlayan ve  üçüncü nesil Blockchain teknolojisine dayanan merkezsiz bir uygulama platformu olarak karşımıza çıkıyor. Aurora Chain (AOA), Blockchain uygulamalarının kolay bir şekilde geliştirilmesini sağlamaya çalışmanın yanı sıra hızlı çalışan sözleşmelerle renkli bir Blockchain dünyası yaratmayı amaçlıyor.

Aurora (AOA) Nedir?

2018 yılının Mayıs ayında eş zamanlı olarak başlatılan Aurora Chain ve akıllı sözleşme platformunun kurucusu ve CEO’su Aqua Zhao, CTO’su Arthur Qiang ve kurucu ortağı Bo Zhang olarak karşımıza çıkıyor.

Aurora ekibi, farklı endüstrilerdeki işletmelerin fikir birliği mekanizmasının hızını ve işlevselliğini artırma aracı olarak temel para birimi AOA’yı kullanarak işbirliği yapmalarına imkan sağlıyor.

Blockchain uygulamalarının kolay bir şekilde geliştirilebilmesi için Aurora platformunda şu özellikler bulunuyor:

  • AuroraDev Uygulama Entegrasyonu Ar-Ge Platformu
  • AuroraDist Merkezi Olmayan Uygulama Sistemi
  • AuroraDex Merkezi Olmayan Borsa
  • Aurora Chain
  • Themis fikir birliği mekanizması
  • Geliştirilebilir Blockchain Altyapısı
  • Çok zincirli paralel ağ

Aurora Nasıl Çalışır?

Aurora Chain Blockchain işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için DPOS (Delegated Proof-of-Stake/Yetkilendirilmiş Proof of Stake Algoritması) ve BFT (Byzantine Fault Tolerance/Bizans Hata Toleransı) mekanizmalarını kullanıyor.

Bunun yanında Aurora’nın çok zincirli (multichain) altyapısı, işlemlerin tek zincirli işlemlere kıyasla çok daha hızlı gerçekleşmesine imkan tanıyor. Öte yandan Aurora Network’ü kullanıcıların hızlı ve güvenli bir şekilde iletişim kurabilmeleri için farklı node’larla çalışıyor.

Aurora platformu sağladığı renkli Blockchain ekosistemi sayesinde Blockchain teknolojisinin, finans sistemleri, yapay zeka ve nesnelerin interneti alanlarına kolaylıkla entegre edilebilmesini amaçlıyor.

Ayrıca bir yandan işlemlerin hızını artırırken Aurora bir yandan da Blockchain’in zorluklarını çözmeyi hedefliyor.

Yapılan açıklamalara göre toplam token arzının %40’ı Aurora Vakfı’na, %34’ü yatırımcılara ve %26’sı topluluğa dağıtılacak.

Aurora (AOA) Nereden Alınır?

Toplam token arzının 10 milyar olacağı belirtilen Aurora platformunun kendi kripto para birimi olan AOA’ya KuCoin kripto para borsasından ulaşabilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun