reklamı kapat

Bitcoin (BTC) 2019’daki Rallisini Tekrar Edebilir!

Bitcoin (BTC) kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.
17:00
13 Ocak 2020

Bitcoin (BTC) hakkındaki algının ve düşüncelerin özellikle İran ve ABD arasındaki gerilimden sonra olumluya döndüğüne hiç şüphe yok. Hafta sonunda genellikle düşme eğilimi bulunan BTC, bu sefer psikolojik 8.000 dolar engelinin üzerinde durmayı başardı ve kendisini kanıtladı.

Bitcoin Kurumsal Yatırımcıları Çekmeye Devam Ediyor

Buna ek olarak vadeli işlem platformlarına baktığımızda da kurumsal yatırımcıların long pozisyon yani yükseliş yanlısı emir girdiğini görebiliyoruz. Tom Lee gibi önde gelen kripto para analistleri de 2020 yılında Bitcoin’in %100 oranında artış yakalayacağını düşünüyor ve BTC için her şey en azından şu an için yolunda. Bitcoin vadelileri denilince akla ilk gelen platformlardan olan CME‘nin kurumsal yatırımcılar hakkındaki raporuna baktığımızda, BTC’nin 2019 yılındakine benzer bir yükseliş yaşayabileceğini görüyoruz.

Cantering Clark tarafından yukarıda paylaşılan tweet içerisinde de CME’nin raporundaki long pozisyon miktarının nasıl bir yükseliş elde ettiğini görebiliyoruz. Varlık yöneticileri ve kurumsal yatırımcılar tarafından böylesine bir ilgi, doğal olarak ciddi bir yükselişi de beraberinde getirebilir. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.142 dolardan işlem görüyor ve yükselişin ilk olarak bu analizden de okunabileceği üzere  8.500 doların üzerine çıkışı sağlaması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.