Armstrong: “Amerika Duruşunu Değiştirmeli”

Coinbase CEO’su Amerika’nın Libra karşısındaki duruşunu değiştirmesi gerektiğini düşünüyor...
12:00
5 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Facebook’un kripto para projesi Libra, düzenleyiciler ve hükümetler tarafından sürekli eleştirilere maruz kaldığı için giderek tükeniyor. Dün bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi PayPal Facebook’un kripto para projesi Libra’dan ayrıldığını resmen açıkladı. Bu durum Facebook’un bir darbe daha almasına sebep oldu. Ancak bunlara rağmen Coinbase CEO’su Amerika’nın Libra konusundaki duruşunu bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyor.

Vazgeçen İlk Şirket

Calibra’nın kurucu ortaklarından biri olarak bilinen PayPal, Facebook’un kripto para projesi Libra’dan çekilen ilk şirket oldu. Bilindiği gibi Facebook, kripto para projesini sadece kendisi yürütmüş olmamak amacıyla Libra için bir topluluk oluşturdu. Ancak bu topluluğun üyeleri düzenleyicilerden ve hükümetlerden gelen tepkiler dolayısıyla proje konusunda endişeleri olduğunu dile getirmeye başladı. Bunun sonucunda da projeden ayrılan ilk firma PayPal oldu.

Calibra’nın başındaki isim olan David Marcus’un daha öncesinde PayPal’ı da yönettiği göz önüne alındığında bu ayrılışın Facebook için büyük kayıp olduğu söylenebilir. Ayrıca bazı isimlere göre bu ayrılış diğer firmalara da cesaret verebilir ve topluluktan ayrılan firma sayısında artış olabilir.

Amerika Duruşunu Tersine Çevirmeli

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a göre, Amerika’nın diğer ülkelerden geride kalmamak için kripto paralar ve Bitcoin konusunda duruşunu değiştirmesi gerekiyor. Armstrong özellikle Çin’in geliştirmekte olduğu devlet destekli kripto para projesine atıfta bulunarak Libra’nın birçok kripto para projesinden yalnızca biri olduğunu ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

Şimdi Çin bir stablecoin piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Amerika’nın Libra’ya karşı gösterdiği saçma tepkisini tekrar gözden geçirip geçirmeyeceğini merak ediyorum.

Bazı isimlere göre Facebook’un veri skandalı göz önüne alındığında gelen tepkiler çok da anlaşılmaz değil. Ancak yine de kripto para dünyasındaki çoğu isim hükümetlerin kripto paralar konusundaki görüşünü değiştirmesi gerektiğini düşünüyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar