reklamı kapat

”ABD Bir Gün Bitcoin’i Ulusal Para Olarak Kabul Edecek!”

Anthony Pompliano, ABD hükümetinin Bitcoin'i (BTC) kabul edebileceğini iddia etti.
10:00
5 Ekim 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin avantajları, neredeyse her alanda görülmeye başlandı ve bir zamanlar kripto para eleştirmeni olan insanlar bile artık bununla savaşmanın anlamsız olduğunu fark etti.

Büyüme özellikle 2017 yılından beri inanılmaz bir hızla artıyor ve fiyat dalgalanma yaşasa da, ekosistemin genişlemesi durmadan devam etmekte. Kripto paraların elde ettiği bu büyüme hızı büyük ihtimalle tarihte aynı zaman çerçevesinde diğer bütün varlıkları ve para birimlerini geçmiş olabilir.

ABD Hükümeti Bitcoin’i Kabul Edebilir

Kripto paraların bu başarısı bazı regülatörleri rahatsız ederken, bazıları da geride kalmamak için merkez bankası destekli dijital paraları (CBDC) geliştirmeye başladı. Morgan Creek’in kurucu ortağı Anthony Pomp Pompliano da lider kripto para biriminin geleceğine yönelik oldukça olumlu bir tweet attı. Pomp‘a göre yakın gelecekte birçok ülkenin Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul ettiğini görebiliriz.

 ”Bitcoin 2009 yılında piyasaya sürüldü. Bundan 10 yıl sonra 200 milyar doların üzerinde bir varlık haline geldi. Şimdi ABD hükümeti cevap olarak kendi itibari parasını tokenleştirmekten söz ediyor. Bundan birkaç yıl sonra ABD hükümeti büyük ihtimalle Bitcoin’i ulusal para birimi olarak benimsemeden söz ediyor olacak.”

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun