reklamı kapat

”Libra’nın Benimsenme Şansı, ABD’de Bitcoin’den Daha Yüksek!”

Mati Greenspan, ABD içerisinde Libra'nın kabul görme şansının, Bitcoin'den daha yüksek olduğunu ifade etti.
09:00
5 Ekim 2019

Haziran ayında duyurulan ancak henüz piyasaya çıkamayan ve regülatörlerin baskısına bakılırsa uzun bir süre de çıkamayacak gibi gözüken Libra, dün ilk ortağını kaybetti ve PayPal projeden çekildiğini açıkladı.

Yaşanan bu tatsız olaya rağmen eToro kripto para borsasının piyasa analisti Mati Greenspan, yakın zamanda yaptığı bir röportajda Libra hakkında olukça olumlu konuştu. Bitcoin‘in (BTC) 21 milyon adetlik arzına yavaş yavaş yaklaştığını belirten Greenspan, mevcut ekosistemin madencileri teşvik ettiğini ve ”ne pahasına olursa olsun madencilik yapmaya” ittiğini açıkladı.

ABD Libra İçin Daha Olumlu!

Greenspan buna ek olarak son günlerin çok konuşulan projesi Libra hakkında da konuştu ve bunu Bitcoin ile karşılaştırdı. ABD gibi bir ülkenin Bitcoin’e ihtiyaç ”duymayacağını” aktaran Greenspan, Facebook’un Libra’sının devasa kullanıcı tabanından dolayı ülkede çok daha yüksek kabul ve benimsenme şansına sahip olduğunu açıkladı. Libra gibi yeni projelere yatırım yaparken yine de dikkatli olunması gerektiğini açıklayan ünlü analist, ”tarihsel olarak konuşmak gerekirse, ICO’ların ve start-up firmalarının çok yüksek bir başarısız olma ihtimali var” ifadesini kullandı.

Piyasa analisti son olarak ABD hükümetinin ve diğer hükümetlerin kripto para ekosistemi gelişip insanlar yeni ürünlerin farkına varmaya başladıkça daha farklı adımlar atması gerektiğini ve regülasyonların katı değil, girişimlere izin veren türden olmasının şart olduğunu ifade etti.

Mati Greenspan bundan birkaç hafta önce de Bitcoin’in sert düşüşünün arkasındaki ‘tesadüfi’ sebebi açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun