X


Anyswap Coin Nedir?

Anyswap, çapraz token işlemlerini kolaylaştırmak için DeFi alanına giren bir dizi ağdan biridir.
13:54
4 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Anyswap, tokenların çeşitli platformlarda işlem görmesini sağlamak için Temmuz 2020’de başlatılan tamamen dağıtık bir protokoldür.

Anyswap (ANY) Nedir?

Anyswap, çapraz token işlemlerini kolaylaştırmak için DeFi alanına giren bir dizi ağdan biridir. Sistem gücünü ECDSA İmza Desteğinden almaktadır. Kripto para birimlerinin ezici bir çoğunluğu (tam olarak % 95’i) XRP, Litecoin ve Tether gibileri de dahil olmak üzere Anyswap’ı sistemlerine dahil etti.

Ayrıca Fusion’ın Merkezi Olmayan Kontrol Hakları Yönetimi (DRCM) teknolojisi ile desteklenen Anyswap, blok zincirler arasındaki token hareket akışını daha iyi yönetebileceklerini ifade ediyor.

Anyswap, Fusion tarafından desteklenmektedir. Fusion Network, varlıkların güvenli olmasını sağlamak için özel anahtarın birkaç bit’e bölündüğü ve çeşitli ağ düğümleri tarafından yönetildiği “özel anahtar parçalama” olarak bilinen bir süreç kullanır. Özel anahtarın farklı bölümleri, güvenliği artırmak için transferler veya işlem sırasında asla birleştirilmez.

Öte yandan Anyswap’taki akıllı sözleşmeler, açık kaynaklıdır ve bu da bireysel denetimleri kullanarak güvenliği artıran bir faktördür. Anyswap’ın açık kaynak yapısı önemlidir çünkü bir platformun merkezsiz olup olmadığını doğrulamayı kolaylaştırır. Anyswap’ın en önemli özelliklerinden biri, tokenin, kullanıcıların anında etkili bir şekilde kripto para işlemi yapmasının yolunu açmasıdır.

ANY token sahiplerine, merkezi olmayan borsası Anyswap DEX’te listelenmeye en uygun kripto paraları belirleme özgürlüğü de verir.

Bunlara ek olarak Anyswap, Dejun Qian’ın kısaltması olan DJ Qian tarafından kuruldu. Qian, kariyeri boyunca birkaç şirket kurdu. Aynı zamanda bir blockchain birlikte çalışabilirlik çözümü olan Fusion’ın CEO’su ve WeDeFi ve QTUM’un kurucu ortağıdır.

Qian, sektördeki yolculuğuna 2013 yılında başladı. Bu alandaki çalışmalarına Bitcoin madenciliği için ASIC çipleri geliştirerek başladı. Sonuç olarak, Qian, Çin’de bir maden çiftliği kuran ilk kişi oldu.

ANY Coin Yorum

ANY coin, özellikle arkasındaki ekip sebebiyle ilgi çekiyor gibi görünüyor. Bu noktada yatırımcılar projenin güvenilir olduğunu düşünüyor. Her ne kadar Binance listelemesi ANY coin’e olan ilgiyi arttırmış olsa da yaşanan son düşüşlerde yatırımcıların bir kısmının çekimser kaldıkları ifade edilebilir.

CoinMarketCap verilerine göre Anyswap Coin, 292,520,538 dolar ile piyasa hacmi bakımından 259. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 15 dolardan işlem gören Anyswap Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 91,567,242 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Anyswap Coin, 23 Ocak 2021’de 0,0836 dolar ile dip seviyeyi görürken 4 Aralık 2021’de de 25,6 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 18,639,320  Anyswap bulunuyor ve Anyswap Coin toplam arzının 100,000,000 Anyswap olacağı ifade ediliyor.

Anyswap Coin Nasıl Alınır?

ANY Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ANY Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından ANY Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD ve Tether (USDT) ANY işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar