X

Analistlere Göre BTC’deki Düşüşler Satın Alma Fırsatı Olarak Değerlendirmeli

Dün 10.000 doları aşan Bitcoin’de bugün geri çekilmeler yaşanıyor...
14:00
10 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatı dün 10.000 doların üzerine çıkarak bir ralli sinyali verdi. Ancak bugün yaklaşık olarak %4’lük bir geri çekilme yaşadı ve 9.700 dolar seviyesine kadar geriledi. Analistlere göre bu düzeltme hareketi bir boğa piyasasının işareti olarak görülüyor. Bununla beraber Bitcoin güzel bir şekilde toparlandı ve yazının yayına hazırlandığı sırada lider kripto para 9.828 dolardan işlem görüyor.

Kısa ve Uzun Pozisyonlar

Bitcoin’in yaşadığı geri çekilme ile beraber Skew.com’dan elde edilen verilere göre yaklaşık olarak 50 milyon dolarlık uzun pozisyon yatırımı tasfiye edildi. Ancak toparlanma ile de kısa pozisyonlarda tasfiyeler görüldü. Buna rağmen, Bitcoin’in kısa vadeden orta vadeye kadar yükselişini sürdürdüğü iddia ediliyor.

Bununla beraber tanınmış kripto para yatırımcısı Parabolic Thies, Bitcoin’in son düşüşünün aslında beklenen bir durum olduğunu ve varlıkların güçlü yükselişlerinden sonra bu tarz geri çekilmelerin yaşandığını dile getirdi. Yatırımcı, endişelenmeye başlamak için hiçbir neden olmadığını, bunun yalnızca güçlü bir boğa piyasasında yaşanan küçük bir geri çekilme olduğunu ifade etti.

Thies, daha sonraki bir tweet’inde üç günlük ve bir haftalık grafiklerde 9.400 dolardan 9.600 dolara “güçlü destek” sergilediğini ve boğa argümanı için bunun iyi olduğunu belirtti.

Satın Alma Fırsatı

Öte yandan efsanevi kripto para yatırımcısı Filb Filb yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in haftalık bazda 9.500 doları geçtiği için 11.500 dolara çıkabileceğini dile getirdi. Ayrıca analistlere göre bu düşüler bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilmeli ve Bitcoin göstergeleri artık ciddi anlamda boğa sinyalleri verdiği için bu fırsat kaçırılmamalı.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar