X

Analist Uyardı: Bitcoin (BTC) Fiyatı 20.000 Dolar Öncesinde Bu Seviyeye Düşecek

BTC fiyatı yakında konsolidasyon yaşayabilir.
11:10
12 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı 11 Kasım tarihinde geçici bir süreliğine de olsa 16.000 doları gördü ve son 2 yılın rekoru kırıldı. BTC/USD işlem çiftini 20.000 doları görmesi için ise hala ciddi bir yükseliş ivmesi yakalaması gerektiği görülüyor. Tabii ki uzmanlar 20.000 dolara giden yolda önemli düşüşler ve düzeltmeler yaşanacağını da vurgulamakta.

Bitcoin 14.000 Dolara Gerileyecek

Crypto Broker AG’nin kıdemli kripto para analisti Patrick Heusser, konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in önemli bir konsolidasyon sürecinin başladığını belirtti. Önümüzdeki haftalarda lider kripto para biriminin 14.000 dolar ile 16.000 dolar arasında bir fiyat noktasına çekileceğini ve 14.000 doların da altının görülebileceğini belirten Heusser, böyle düşünen tek kişi değil.

btc/usd

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Swissquote Bank Dijital Varlıklar Bölümü başkanı Chris Thomas da konsolidasyonun Aralık ayı sonundan önce başlayacağını düşünüyor. Ancak analist özellikle Noel sonrasında fiyatın artacağını ve yeni rekor noktalara doğru gidişin başlayacağını vurgulamakta. Aslında Joe Biden’ın seçilmesi Bitcoin için olumlu bir faktör olarak görülürken lider kripto para birimi buna tam ters tepki verdi ve sert düştü.

Heusser ise bunun sebebinin borsalarda yaşanan satış olduğunu ve bunun Bitcoin’i etkileme gücüne hala sahip olduğunu ifade etti. Heusser’e göre eğer Bitcoin konsolidasyon yaşar ve yerinde sayarsa altcoin rallisi başlayabilir. Ethereum 11 Kasım tarihinde 470 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkmayı başarsa da sert bir satış ile yeniden 450 dolar bandına gerilemişti. Bunda BTC fiyatının 16.000 dolara dokunup kendini bırakması da etkili oldu.

Lider kripto para biriminin yükselmesi bütün borsalardaki hacmi emiyor ve tamamen BTC/USD odaklı işlem çiflterinin ön plana çıkmasına neden oluyor. Ethereum gibi önde gelen altcoinler de bir anda oluşan aşağı yönlü baskı sebebiyle önemli destek noktalarının altına geriliyor.

Heusser, altcoin rallisinin başlaması için kesinlikle BTC/USD işlem çiftinin 14.000 dolar ile 16.000 dolar arasında kalması ve konsolidasyon yaşaması gerektiğini düşünüyor. Ethereum için kritik 1 Aralık tarihi ise altcoin rallisinin başlangıç fitili olabilir ve diğer kripto paralar piyasadaki olumlu gelişme sayesinde yükselişe geçebilir. Tabii ki BTC’nin bir anda çok sert bir satış baskısı ile 10.000 doları görmesi de ihtimaller dahilinde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar