X


OST Coin Nedir?

OST coin, Ethereum platformunda çalışan bir kripto para birimidir. 
11:15
12 Kasım 2020

OST coin, Ethereum platformunda çalışan bir kripto para birimidir. OST geliştiricilere ihtiyaç duyulan tüm API’leri ve SDK’ları sağlıyor ve OST cüzdanının, gösterge tablolarının ve protokollerin dahil edilmesiyle OST ortakları çok fazla sayıda kişiye ulaşıyor.

OST (OST) Nedir?

OST (Simple Token), Blockchain teknolojilerini kitlelere ulaştırmaya çalışan bir Blockchain (BaaS) platformudur. OST bu amacı, işletmelerin token arkasındaki teknoloji veya Müşterinizi Tanıyın gibi yasal gereklilikler hakkında endişelenmek zorunda kalmadan kendi token’larını oluşturmalarına olanak tanıyarak yerine getiriyor.

OST’nin hem işletmeler hem de tüketiciler tarafından gerçek dünya sorunlarına yönelik uygulamalarda kullanılmasının birçok yolu bulunuyor. Aslında günümüzde birçok işletme OST platformunu kullanıyor ve bu nedenle de çok fazla sayıda kullanıcısı bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

OST coin’in hedeflerinden biri, Ethereum Blockchain’inin tıkanıklığını azaltmak. Bunu, 2019’un ilk çeyreğinde alfa durumunda başlatılan planlanan OpenST Mosaic protokolü aracılığıyla yapıyor. OpenST Mosaic, Ethereum’da internet seviyesinde işlem hacmini etkinleştirmek için metablockchains’i sunuyor.

İşlemler, Ethereum blok zincirinde eşzamansız olarak sağlanan ekonomik kesinlik ile yardımcı blok zincirlerinde yıldırım hızında çalışıyor. Bu, Ethereum Blockchain’i için işlem hacmini artırıyor ve tüm Ethereum ekosistemine fayda sağlıyor.

Projenin diğer bir hedefi, tüketici uygulamalarının markalı bir token teşviğine dayanan gelişen bir topluluk oluşturma sürecini basitleştirmektir. Yalnızca teknolojiyi kolayca erişilebilir hale getirmekle kalmayıp, aynı zamanda markalı bir token oluşturmanın ve sürdürmenin düzenleyici ve mali yüklerini de ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu, şirketlerin kendi yazılımlarına veya platformlarına, esasen güçlü yönlerine odaklanmalarına izin verirken, OST ve OpenST protokolü, token ekonomisinin Blockchain ile ilgili tüm yönlerini ele alıyor.

Bu markalı token’larının ana kullanım durumlarından biri, sık uçan yolcu programlarına ve diğer sadakat programlarına benziyor. Halihazırda OST ile ortak olan ve kendi Blockchain tabanlı sadakat programlarının yayınlanmasını araştıran bazı şirketler var.

Örneğin, Uber’in OpenST protokolüne ve OST teknolojisine dayalı bir sadakat programı oluşturmaya karar verdiğini varsayalım. Yorum bırakma, çevrimiçi tartışmalara katkıda bulunma ve hatta Uber seyahatlerinde yüzdelik indirimler gibi şeyler için kendi markalı Uber token’larında ödüller sunabilirler.

OST Coin Yorum

OST ile ilgili yapılan yorumların diğer kripto para birimlerini aksine oldukça volatil olması üzerine olduğu görülüyor. Gerçekten fiyat grafiklerine bakıldığında OST coin’in özellikle son zamanlarda oldukça volatil ilerlediği görülüyor.

Ayrıca OST platformunun hem işletmelere hem tüketicilere güç sağlayacağı da düşünülüyor. Bu sebeple OST coin’in de geleceği olduğu ifade ediliyor.

Özellikle fiyat yorumlarını daha net bir şekilde anlayabilmek için OST coin’in güncel fiyatlarına bakmakta fayda olacaktır.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0090 dolardan işlem gören OST coin, 6.947.861 USD işlem hacmi ile piyasa değeri sıralamasında 605. sırada yer alıyor. Ayrıca şu anda piyasada 764.165.269 OST coin bulunurken toplam arzın 800.000.000 OST olacağı ifade ediliyor.

Bunların yanı sıra 11 Ocak 2018’de 1,47 dolar ile rekor seviyeyi gören OST coin, 13 Mart 2020’de de 0,0040 dolar ile en dip seviyeyi gördü.

OST Coin Nasıl Alınır?

OST coin aslında çok uzun zamandır Binance’te listeleniyor. OST coin, 19 Aralık 2017 yılında Binance borsasında listelenmeyen başladı ve OST/BNB, OST/BTC ve OST/ETH işlem çiftlerinde kullanıcılara sunuldu.

Bunlara ek olarak OST coin’in Binance listelenmesinden yaklaşık 3 hafta sonra rekor seviyeye ulaştığı görülüyor.

OST coin, işlem hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığıyla güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar