X


ETH’da 2018’den Bu Yana Bir İlk: Analistler Ethereum Beklentilerini Açıkladı

Ethereum’da 2018 yılından sonra ilk defa bu seviyeler görülebilir.
10:31
12 Kasım 2020

Kripto para piyasasında karışık hareketler görülürken piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’da (ETH) 24 saatte pozitif hareketler yaşandı. ETH fiyatı 24 saat içinde yakaladığı güçlü ivme ile 473 dolara kadar yükseldi. Grafikler değerlendirildiğinde Ethereum’un bir kez daha Bitcoin’den daha iyi performans sergilediği görülüyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in de Ethereum’un da başkanlık seçimlerinde ortaya çıkan belirsizlikler ve koronavirüs sebebiyle oluşan ekonomik sıkıntılardan faydalandığı görülüyor.

Ethereum Fiyatı

Piyasanın önemli kripto varlık analistlerinden Josh Rager, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para biriminin şu anda olduğundan çok daha yüksek bir şekilde hareket etmeye başlayabileceğini, çünkü önemli bir destek seviyesinin üzerine yaklaştığını ifade ediyor. Analiste göre, özellikle Ethereum günlük olarak 482 doları desteğe çevirebilirse, 500 doların üzerinin beklenmesi oldukça mantıklı bir hal alacak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunların yanında analist ETH’un Temmuz 2018’den bu yanan 500 dolarlık seviyeyi görmediğini de hatırlattı. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi, 482 dolar, Ethereum‘un 300 dolara düşmeden önce yaz boyunca zirveye çıktığı günlük direnç olarak işlem görüyor.

Bunların yanında piyasa eğilimlerini değerlendiren analistler borsalarda 480 dolar bandından çok yüksek satış baskısının olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla ETH’un bir yükseliş performansı sergilemeden önce 480 dolar bandındaki satış baskısından kurtulması gerekecek.

Ethereum’da Yaşanan Duraklama

Ethereum’da dün bir duraklama yaşandı. Sabahın erken saatlerinde, bazı servis sağlayıcıların eski istemcileri kullanmaya devam etmesi nedeniyle ağın bir fikir birliği hatası yaşadığına dair haberler ortaya çıktı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, konu hakkında Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “11234873 bloğunda olası bir ETH zinciri bölünmesi oldu. Etherscan ve Blockchair bu bloktan sonra iki farklı zincir ve veri gösteriyor. Şimdi çözüyoruz, ancak para çekme işlemlerini geçici olarak kapattık. Fonlar güvende” ifadelerini kullandı.

Öte yandan birçok kişi bunun Blockchain için tehlikeli bir örnek olduğunu dile getirdi. Blockchair’ın baş geliştiricisi Nikita Zhavoronkov konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bana göre bugün Ethereum’daki fikir birliği başarısızlığı hafife alınmamalı ve Ethereum’un 4 yıl önceki DAO fiyaskosundan bu yana karşılaştığı en ciddi sorun olarak görülmelidir. Bir soruşturma yapılması gerekiyor.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar