X


Analist: Ethereum Tabanlı Bu Kripto Para Yükselişe Geçmezse Paranız İade!

Tetranode bu DeFi projesi hakkında yatırımcılara seslendi.
13:12
11 Kasım 2020

Dünyanın en popüler merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’ın kripto para birimi UNI, piyasaya giriş yapar yapmaz rekor bir yükseliş elde etti. Binance ve akla gelebilecek bütün büyük kripto para borsalarında listelenen UNI, kısa sürede milyarlarca dolarlık ticari hacme de ulaştı. Ancak Eylül ayında görülen genel düşüş kesinlikle UNI’yi de sert vurdu ve birçok DeFi projesi ile beraber değerinin çoğunu kaybederek 2 dolar bandının bile altına indi.

Özellikle Kasım ayı ile beraber önde gelen DeFi projelerinin birçoğunun yavaş yavaş toparlanmaya başladığı ve artışa geçtiği görüldü. Uniswap üzerinde kilitli tokenlerin toplam değeri de 3 milyar doların üzerine kadar çıktı ve fiyat da bunu takip etti. Son 1 haftalık süreçte %50 yükseliş elde eden UNI, an itibariyle DeFi sektörünün %23,12’sini domine etmekte.

UNI Bir Anda Harekete Geçti 

UNI bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 3,14 dolardan işlem görmekte ve bundan 1 hafta önce 1,86 dolardan işlem görürken an itibariyle 3,14’e kadar yükseldi. Bu, yakın zamanda artışın devam edeceği beklentisini yaratsa da Uniswap yatırımcılarını bekleyen çok büyük bir gelişmenin olduğu görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

uniswap

Uniswap kripto para borsası üzerindeki yield farming etkinliği bir hafta içerisinde bitecek ve tanınan kripto para analisti Tetranode  bunun UNI üzerindeki satış baskısını bir anda kaldıracağını düşünüyor. Likidite madenciliğinin duracağını ifade eden analist, bunun “finansal tavsiye” olduğunu da vurgulayarak kar etmeyene parasını geri iade edeceğini de vurguladı.

Aslında analistin bu esprili ancak iddialı açıklamasının bir dayanağı daha var. Yakında Uniswap V3’ün piyasaya sürüleceği bekleniyor ve bunun UNI fiyatını arttıracak teşviklerle beraber gelmesi olası. Nasıl daha önce dağıtılan UNI’ler ile büyük bir FOMO oluştuysa, yine benzer bir olay görülebilir ve UNI rekora gidebilir. Bunun DeFi sektörünün genel fiyat artışından da kaynaklanması muhtemel.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar