X

RENBTC Nedir?

RENBTC, 1:1 oranında Bitcoin’e (BTC) sabitlenmiş Ethereum tabanlı bir ERC-20 token’ıdır. 
13:59
11 Kasım 2020

RENBTC, 1:1 oranında Bitcoin’e (BTC) sabitlenmiş Ethereum tabanlı bir ERC-20 token’ıdır. Dolayısıyla 1 RENBTC her zaman 1 Bitcoin ile eşdeğerdir. Ancak Ren platformunun CTO’sunun da belirttiği gibi RENBTC, Bitcoin’in Ethereum ağı üzerindeki değeri değildir. RENBTC, Bitcoin’in Ethereum üzerindeki bire bir temsilidir ve herhangi bir zamanda, herhangi bir miktarda BTC için kullanılabilir.

RENBTC Coin Nedir?

RENBTC Coin, bir ERC-20 token’ıdır ve Bitcoin’in Ethereum üzerindeki birebir temsilidir. RENBTC’nin arkasında Ren platformu bulunuyor ve RENVM aracılığı ile çeşitli token’ler Ethereum ağı üzerinde temsil edilebiliyor.

RenVM kendisini, “izinsiz ve merkezi olmayan bir sanal makine protokolü” olarak tanımlıyor. Daha açık bir şekilde ise merkezi olmayan uygulamalar için birlikte çalışabilirliği güçlendiren, zincirler arası kredi verme, takas, teminatlandırma ve daha fazlasını etkinleştiren bir dijital bilgisayar ağı olarak tanımlanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

RenVM kullanıcıların verilerinin gizliliğini Shamir’s Secret Sharing ile sağlıyor. Bu sayede veriler birden fazla şekilde bölünmüş olarak saklanıyor ve herhangi bir veriye ulaşabilmek için bu parçaların tamamının bir araya getirilmesi gerekiyor. Böylece güvenliği üst düzey olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca Byzantine Fault Tolerance ile dinamik ve potansiyel olarak kötü niyetli bir ortamda bile çalışma devam ediyor. Darknodes kullanılamaz hale gelse veya kötü niyetli davransa bile ağ büyüyor, komut dosyaları çalışmaya devam ediyor ve veriler gizli kalıyor.

Öte yandan RenVM, ölçeklenebilen pratik birlikte çalışabilirlik çözümlerinden birini sağlıyor. Aynı zamanda, birden çok girdi ve birden çok taraf üzerinden gizli hesaplamaya izin veren tek çözüm olarak nitelendiriliyor. RenVM, kendi başına bir ürün veya uygulama değil, geliştiricilerin DeFi uygulamalarına zincirler arası işlevsellik getirmelerine olanak tanıyan bir ağ olarak hizmet veriyor.

RENBTC’de bu ağ üzerinde oluşturulan ve 1’e bir BTC ile sabitlenen bir token olarak çalışıyor.

RENBTC Yorum

RENBTC coin hem Ethereum ağı üzerinde çalışması hem de Bitcoin fiyatına sabitlenmiş olması ile dikkat çekiyor. Ethereum ağını kullanmayı tercih eden ve Bitcoin’in fiyatından faydalanmak isteyen kullanıcıların RENBTC’yi tercih ettikleri görülüyor.

Yatırımcıların neden RENBTC’yi tercih ettiğini ve yorumları anlamak için güncel ve tarihsel rakamlara göz atmakta fayda var.

CoinMarketCap verilerine göre 296.076.291 dolarlık işlem hacmi ile piyasa hacmi sıralamasında 210. sırada yer alan RENBTC, yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin gibi 15.401 dolardan işlem görüyor.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 19.223 RENBTC bulunuyor, ancak toplam rakamın ne olacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca RENBTC’nin 6 Kasım 2020 tarihinde 15.803 dolar ile en üst seviyeyi gördüğünü ve 22 Temmuz 2020 tarihinde  9.011 dolar ile dip seviyeyi gördüğünü de belirtmek gerekiyor.

RENBTC Nasıl ve Nereden Alınır?

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance 9 Kasım 2020 tarihi ile RENBTC’yi listelemeye başladı. Listelenmenin ardından Binance kullanıcıları RENBTC/BTC ve RENBTC/ETH işlem çiftlerini kullanabiliyor.

Bunun yanı sıra RENBTC, BTC endeksli olduğu için güzel bir fiyat grafiği çiziyor. Ama listelenmenin ardından da RENBTC coin’in fiyatının hareketlendiği görülüyor.

RENBTC coin hızlı ve güvenilir bir şekilde Binance borsası üzerinden kolaylıkla satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar