X


Başakşehir de Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürüyor!

Socios ve Başakşehir ortaklığı duyuruldu.
11:45
11 Kasım 2020

Kripto para sektörüne giriş yapan spor kulüplerinin sayısı son yıllarda inanılmaz bir artış yaşadı ve hala da yaşamaya devam ediyor. 2014 yılında kurulmasına rağmen Türkiye’nin en başarılı futbol kulüplerinden birisi haline gelen İstanbul Başakşehir de Socios.com ile önemli bir ortaklığa imza atıldığını duyurdu.

Socios.com ile yapılan ortaklık sonucunda Başakşehir’in kendi kripto para birimini yakında piyasaya sürmesi bekleniyor. Türkiye’de ilk olarak Galatasaray, daha sonra Trabzonspor gibi tanınan kulüpler Socios.com ile ortaklık imzalamıştı. Fenerbahçe de geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü mobil uygulaması ile kripto paralara yeşil ışık yaktığını gösterse de henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Başakşehir, Kendi Taraftar Tokenini Piyasaya Sürüyor

Aslında müjdeli haber Socios.com tarafından Twitter üzerinden paylaşıldı. Socios hesabı üzerinden paylaşılan gönderide söz konusu kulübün Türkiye’de kurulduğu ve geçtiğimiz salı günü Manchester United gibi dev bir takımı yendiği belirtildi. Başakşehir, gerçekten de dünya devi Manchester United’ı 2-1 gibi bir skorla geçerek herkesi şaşırtmıştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Başakşehir’in de katılması ile beraber Socios çatısı altında toplamda 13. futbol kulübü yer almaya başladı. Başakşehir’in kripto parasının tam olarak hangi fiyat üzerinden ve nasıl piyasaya sürüleceği ise henüz açıklanmadı.

Ancak daha önce yapılan taraftar token satışlarına bakıldığında bunun kesinlikle Başakşehir için önemli bir gelir kaynağı olacağı söylenebilir. İstanbul kulübü özellikle bu sene Şampiyonlar Ligi kapsamında çok zorlu bir grupta yer alıyor ve Socios’un sunacağı destek hem kulüp hem de taraftarlar için önemli olabilir.

Taraftar tokenı konsepti taraftarlara hem dolaylı yoldan kendi kulüplerine yatırım imkanı verirken hem de taraftarların eşsiz ödüllerle tecrübelere ulaşabilmesini sağlamakta. Bu da söz konusu konseptin hem taraftarlar hem de kulüpler tarafından sevilmesinin ve katılımda bulunulmasının önünü açıp, popülerliği inanılmaz bir şekilde artırıyor.

socios

Başakşehir öncesinde Fenerbahçe’nin böyle bir adım atacağı beklenirken İstanbul kulübünden büyük bir sürpriz geldi. Başakşehir’in taraftar tokenlerinin kulübe olan bağlılığı arttıracağı ise kesin gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar