reklamı kapat

Analist Bitcoin’in Gidişatını Yorumladı: Düşüş Mü Geliyor?

Josh Rager, Bitcoin'in (BTC) gidişatını açıkladı.
07:57
6 Ekim 2019

Bitcoin‘i (BTC) 14.000 dolara kadar çıkaran boğalar yavaş yavaş etkisini kaybedip direksiyonu ayılara teslim etmiş gibi gözükmekteler. Lider kripto para birimi BTC geçtiğimiz haftalarda sergilediği dalgalı gidişattan sonra 8.000 dolar bandına kadar gerilemişti ve hala buradan işlem görmekte.

John McAfee gibi isimler BTC’nin önümüzdeki aylarda tekrar sıçrama yapıp rekor kıracağını düşünse de, ünlü kripto para analisti Josh Rager kısa vadede farklı bir düşünceye sahip. Rager, Bitcoin için daha fazla kaybın ortaya çıkacağını ve 8.000 doların altına da gidileceğini vurgulamakta.

Bitcoin 7.600 Dolara Gerileyebilir

Bitcoin’in günlük grafiğinin ”hoş gözükmediğini” ifade eden Rager, çizdiği grafikte 8.063 dolardan yaşanacak bir kırılmanın, 7.600 dolar destek seviyesine kadar inişi tetikleyebileceğini belirtti. Şu an için BTC’nin destek hattında dayandığını açıklayan analist, alım hacminin azalması ile beraber bunun korunamayacağını itiraf etti.  Bitcoin’in yeniden 8.000 doların altına inip orada kapanış yapması, birçok kripto para yatırımcısına 6.000 dolara inişi hatırlatabilir.

Şu an için Bitcoin’e endeksli herhangi bir büyük haber veya gelişme kalmadı ve insanlar büyük bir heyecanla blok ödülü yarılanmasını beklemeye başladı. Yarılanma hakkında daha fazla bilgiyi buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun