reklamı kapat

Tether ve Bitfinex Dava Arifesinde! Bitcoin Nasıl Etkilenecek?

Tether ve Bitfinex kendilerine dava açılacağını vurguladı.
09:00
6 Ekim 2019

Stablecoin firması Tether ve aynı yönetimi paylaştıkları Bitfinex kripto para borsası, yeni yayınladıkları bir bildiride yakında kendilerine dava açılmasını beklediklerini ifade etti. Dava sebebini henüz yayınlanmayan bir araştırmaya dayandıracaklarını belirten Tether ve Bitfinex yetkilileri, kendilerinin piyasayı USDT ile maniple ettiklerinin iddia edileceğini vurguladı.

Stablecoin projesinin yöneticileri ortaya atılan iddiaların tamamen asılsız olduğunu ve sirkülasyonda olan bütün USDT’lerin, ABD doları ile 1:1 oranında desteklenip bunun istenildiği zaman kontrol edilebileceğini de kayıtlara geçti. Bitfinex’in şu an hala New York Başsavcılığı ile devam eden bir davası olsa da, kripto para piyasasını maniple etmeye dayalı açılacak olası bir dava, kripto para piyasasında şok etkisi yaratabilir ve bu da Bitcoin (BTC) için sert bir düşüş getirebilir.

Tether Toplam Miktarı Arttırdı

USDT daha önce de 2017 yılının boğasında fiyatlarla oynama yaptığı ve ”sıfırdan para yatırıp BTC alımı yaptığı” iddiaları ile sosyal medyanın diline düşmüştü. 2018 yılının sonlarına doğru ciddi bir düşüş yaşayan USDT, sirkülasyondaki toplam coin miktarını azaltmıştı. Ancak 2019 yılında yükselişin yeniden başlaması Tether’in de toplam arzı 4,15 milyar adete çıkartmasına yol açtı.

Tether bunun yanı sıra geçtiğimiz haftalarda milyonlarca dolarlık transferler gerçekleştirerek Ethereum (ETH) ağına geçiş yapmış ve OMNI ağından ayrılmıştı. Bundan bir hafta önce de ilginç bir projeye imza atan Tether yönetimi, Çin Yuanı endeksli stablecoin CNHT’yi resmen piyasaya sürdü. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun