reklamı kapat

Tether Beklenen Stablecoin’ini Piyasaya Sürdü!

Tether sözünü tuttu ve Çin Yuanı endeksli stablecoin'i tanıttı.
10:00
10 Eylül 2019

Kripto para piyasasının belki de en tartışmalı ve eleştirilen projelerinden birisi olan Tether (USDT), yeni yaptığı bir duyuru ile Ethereum (ETH) blockchain ağı üzerinde ERC-20 tabanlı bir token olarak Çin Yuanı destekli stablecoin’ini piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Çin Yuanı Endeksli Tether!

Pazartesi yayınlanan blog gönderisine göre CNH₮ isimli token direkt olarak off-shore hesaplardaki Çin Yuanı’na endeksli ve değerini buradan alıyor

”CNH, Tether’in ABD Doları (USDT) ve Avro (EURT) gibi geleneksel para birimlerinin dijital kullanımını ortaya koyma konusundaki olanaklarını temsil etmektedir.”

Tether’in böyle bir stablecoin piyasaya süreceği haberleri ilk olarak geçtiğimiz Ağustos ayında ortaya çıkmış ancak uzmanlar Çin’in katı regülasyonları ve ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşından dolayı ABD’nin de baskı yapacağından dolayı bunun mümkün olmadığını vurgulamışlardı. Tether’in aynı yönetime sahip olduğu Bitfinex kripto para borsasının hissedarlarından olan Zhao Dong o tarihlerde yaptığı açıklamada off-shore hesaplardaki Çin Yuanı endeksli bir stablecoin’in, itibari Çin Yuanının sirkülasyonunu arttırabileceğine inandığını dile getirmişti.

Tether CNH₮ token’i için bir akıllı kontrat adresi paylaşsa da, bununla ilgili daha fazla detaya blog gönderisinde yer vermedi. Şu an için hangi kripto para borsalarının bunu listeleyeceği bilinmese de Dong Ağustos ayında yaptığı açıklamada Bitfinex ve RenrenBit borsalarının bunu destkeleyeceğini vurgulamıştı. Tether’in teminatlı olan Yuan’ları nerede depolayacağı ise bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun