X


Bitcoin ‘Hala’ 2019’un En Çok Kazandıran Varlığı!

Bitcoin yaşadığı sert düşüşe rağmen 2019 yılında yüzde 114 getiri sağladı.
16:00
5 Ekim 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 yılının başlarından bu yana inanılmaz bir yükseliş yakaladı ve 14.000 dolara kadar tırmandı. BTC, geçtiğimiz haftalarda beklenmeyen bir düşüş yaşayıp 8.000 dolar bandına geri dönse de, hala en büyük rakiplerine kıyasla bir hayli önde gözükmekte.

Altın 31 Aralık tarihinden beri sadece yüzde 17, Standard & Poor 500 Endeksi ise aynı tarihten itibaren 30 Eylül’e kadar sadece yüzde 21 getiri sağladı. ABD Hazine Bonosu ise tarihin en düşük seviyelerinde gezinmekte ve aynı zaman diliminde sadece yüzde 1,7 yükseliş yakaladı.

Bitcoin Yüzde 114 Arttı!

Birçok kurumsal yatırımcının eleştirdiği Bitcoin ise, üçüncü çeyreği 8.308 dolarlık birim fiyat ile kapattı. Kripto para veri analiz firması Messari‘nin aktardığı bilgilere göre bu temel olarak aynı zaman diliminde yüzde 114’lük bir artışa denk gelmekte. 2018 yılının son gününde BTC’ye yatırım yapan kişiler parasını ikiden daha fazlaya katlamış konumda.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Wall Street içerisinde ise Bitcoin’e karşı söylenen en popüler eleştirilerden birisi, bunun yaklaşık 10 yıl önce piyasaya sürülmesi ve dünya standartlarına göre hala ”bebek” olarak görülmesi. Bir diğer önemli eleştiri ise Bitcoin’in içsel değerinin olmaması ve bunun sadece bir program olarak görülmesi.

Ancak küresel ekonomide yaşanan sıkıntılar ve ABD ile Çin’in devam eden ticaret savaş gibi etmenler, Bitcoin’in rekor kırmasına yardımcı olmakta. Bitcoin’in küresel ekonomik sorunlara çare olup olamayacağı ile ilgili detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar