X


Amerika’nın En Büyük Bankalarından Birisi, Bitcoin (BTC) Adımı Attı

Morgan Stanley de Bitcoin yatırımına aracılık edecek.
22:17
17 Mart 2021

Bitcoin’e (BTC) olan kurumsal ilgi, hiç bitmeyecekmiş gibi devam ediyor. Lider kripto para biriminin kurumsal yatırımcıların ilgisi sayesinde şimdi de dünyanın en büyük bankalarının radarında olduğu biliniyor.

BNY Mellon’dan Sonra Bir Banka Daha Müjde Verdi

Kısa süre önce ABD’nin en eski bankası olan BNY Mellon, müşterilerine Bitcoin alım desteği sunacağını açıkladı. BNY Mellon’ın buna ek olarak bir Bitcoin ETF’i için de depolama kurumu olarak hizmet vereceği açıklandı. Buna ek olarak başka bir ABD devi Goldman Sachs de OTC Bitcoin platformunu yeniden açacağını belirtti ve kurumsal ilginin zirveye ulaştığı belli oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Goldman Sachs daha önce Bitcoin OTC masasını kullanıma açtığında lider kripto para birimi 2017 yılının rekor seviyesindeydi. Bitcoin’in 50.000 dolar üzerine ulaştığı anlarda gelen Goldman Sachs haberi de kurumsal ilginin yine rekor seviyelerde olduğuna işaret ediyor. Şimdi ise başka bir dev banka, benzer duyuruda bulundu.

Morgan Stanley, Bitcoin Yatırımına İzin Verdi

Wall Street devi Morgan Stanley, bazı kurumsal yatırımcılarının Bitcoin alım satımı yapabilmesine aracılık edeceğini resmen duyurdu. Morgan Stanley CEO’sunun lider kripto para birimi Bitcoin’e karşı oldukça sert bir görüşe sahip olmasına rağmen gelen bu müjdeli haber aslında büyük bir öneme sahip.

CNBC tarafından aktarılan bilgilere göre Morgan Stanley ciddi anlamda risk toleransına sahip ve en az 2 milyon dolarlık yatırım varlığı bulunduran yatırımcılarına BTC yatırımı opsiyonu sunacak. Banka bunun çok volatil bir varlık olduğunu belirtse de yine de bunu tercih eden yatırımcıları engellemeyecek ve doğrudan hizmet verecek.

BTC Yatırımı İçin Şartlar Sert

Bankanın koyduğu şartlar arasında banka hesaplarında en az 6 ay boyunca 5 milyon dolarlık varlık tutmak, yatırım varlığının 2 milyon dolar olması ve bunun gibi birkaç madde daha yer alıyor. Morgan Stanley aracılığıyla Bitcoin yatırımı yapabilecek olanların ise sadece toplam net varlıklarının %2,5’u kadar BTC alabileceği belirtildi.

Morgan Stanley’in aracılık edeceği yatırımda minimum miktarın 25.000 dolar olduğu ve yatırımların Galaxy Digital’in iki fonu aracılığıyla yapılacağı belirtildi. Bitcoin fiyatının buradan gelecek ciddi bir ilgi ile şimdiki seviyesinin çok daha üstünde yer alması ise muhtemel gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar