X


NKN Coin Nasıl Alınır?

NKN Coin nedir ve nasıl alınır?
21:58
17 Mart 2021

New Kind of Network (NKN), açık kaynaklı ve eşler arası iletişim odaklı bir blockchain ağı ve projesidir. Direkt olarak internet bağlantısına odaklı olan bu kripto para ve blockchain projesi, insanların ellerindeki ağ genişliğini ve hakkını başkaları ile eşler arası olarak paylaşabilmesini hedefliyor. Özellikle internet bağlantısının çok yaygın olmadığı ve hala zorluklarla ulaşılabildiği ülkelerle bölgelerde bu projenin büyük bir hedef kitlesinin bulunduğu söylenebilir.

2018 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen blockchain projesi, Mathematica ve Wolfram Alpha’ın kurucularından Stephen Wolfram ve Whitfield Diffie tarafından hayata geçirildi. Diffie aynı zamanda halka açık kriptografinin de ilk mucitlerinden birisi.

NKN 2018 yılında piyasaya sürülse de 2019 yılının temmuz ayında ana ağına geçti. Ana ağına geçtikten sonra 25.000 tam ağ düğümüne sahip olan blockchain ağı bu yönüyle lider kripto para birimi Bitcoin’in veya toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un bile önüne geçti. 25.000 ağ düğümü ile NKN’nin ana ağının Ethereum ağından bile daha komplike ve büyük olduğu söylenebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

NKN ağında kullanılabilecek fonksiyonlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • İçerik Teslim Sistemi (Çin merkezli video devi İQIYI ile işbirliği içerisinde yapılan bir sistem)
  • Edge işletim sistemi (China Mobile ile ortaklaşa geliştirildi)
  • D-Chat (güvenli ve tamamen merkezsiz mesajlaşma uygulaması)
  • nShell (uzaktan kontrol edilebilen terminal erişim sistemi)

NKN (NKN) Nedir?

NKN Coin de bütün bu ağda kullanılan yegane kripto para birimi konumunda. NKN toplam piyasa değerine göre 375. sırada yer alıyor. NKN son 24 saat içerisinde 18 milyon dolarlık ticari hacme ulaşırken piyasa değerinin de 84 milyon dolar olduğu görülüyor.

NKN Coin’in birim fiyatı ise son 24 saat içerisinde %1 yükseliş elde ederek 0,1452 dolar seviyesine kadar yükselmiş. NKN Coin’in toplam arzı 1 milyar olarak belirlense de an itibarıyla 700 milyon NKN Coin’in sirkülasyonda olduğu görülmekte.

NKN Coin Nereden Alınır?

NKN Coin satın almak için dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanılabilir. Binance üzerinde iki işlem çifti ile alınıp satılabilecek olan NKN Coin’in en yüksek ticari hacme ise NKN/USDT işlem çiftinde ulaşıldığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar