X


Altcoin Yorumları: Holo (HOT), Shiba Inu, XRP, BTT ve Cardano (ADA)

Popüler kripto para birimleri HOT, SHIB, XRP, BTT ve ADA fiyatlarında son durumlar ve fiyatlar için önemli seviyeler. 
09:05
14 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) artışa geçmesi ile birlikte altcoin’ler de haftaya yükseliş grafikleri ile başladı. BTC son 24 saatte yaklaşık olarak %12 artış yaşarken bazı altcoin’lerin yükseliş oranlarının nispeten daha düşük olduğu görülüyor. Yine de altcoin’lerde de gözle görülür yukarı yönlü hareketlerin oluştuğunu belirtmekte fayda var.

Holo (HOT) ve Bittorrent (BTT)

Yazının yayına hazırlandığı sırada Holo’nun (HOT) yaklaşık olarak %14,6 ve Bittorrent’in (BTT) yaklaşık olarak %5,16 seviyesinde artış yaşadıkları ifade edilebilir. Son 24 saatteki artışı ile Bitcoin’in yükseliş oranını geride bırakan HOT, yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,0083 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’e göre nispeten daha az artış yaşayan BTT’nin ise şu anda 0,0035 dolardan işlem gördüğü ifade edilebilir.

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin’de artış bir süre daha devam ederse ve sonrasında BTC’de konsolidasyon süreci başlarsa altcoin fiyatlarının çok daha fazla arttığını görebiliriz. Bu noktada analistlere göre yukarı yönlü olarak HOT’ın önündeki ilk direnç 0,0087 dolar seviyesinde bulunuyor ve bu seviyenin güçlü bir şekilde kırılması 0,0092 dolarlık seviyenin test edilmesini sağlayabilir. Ayrıca BTT’de de yukarı yönlü ilk direncin 0,0036 dolarda olduğu ve sonrasında 0,0040 doların önemli bir direnç olabileceği ifade ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Shiba Inu (SHIB) ve Ripple (XRP)

Yazının kaleme alındığı an itibari ile %12’nin üzerinde artış yaşamış olan SHIB, 0,00000693 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistlere göre Shiba Inu için 0,00000703 dolar seviyesi pivot seviye olarak görülüyor. Fiyatın pivot seviye üzerine çıkması halinde ise 0.00000854 dolar ve 0.00001024 dolar seviyelerinde önemli dirençlerin olabileceği ifade ediliyor.

Öte yandan piyasa hacmi bakımından en büyük yedinci kripto para olan Ripple’ın da son 24 saat içinde yaklaşık olarak %7 artış yaşadığı ifade edilebilir. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,87 dolar bandında işlem gören XRP’nin yukarı yönlü ilk direncinin 0,90 dolar seviyesinde olduğu düşünülüyor. Analistler ise şu anda XRP’nin önemli noktalar üzerinde olduğunu ve bu sebeple iyi durumda olduğunu ifade ediyor.

Cardano Fiyatı

Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %7,5 artış yaşayan Cardano (ADA), 1,54 dolardan işlem görüyor. Analistlere göre ADA için güncel grafiklerde 1,63 dolar ve ardından 1,80 dolar önem taşıyor. Bu seviyelerin güçlü bir şekilde kırılması 2 doların üzerine doğru bir hareketi başlatabilir.

Ancak analistler altcoin fiyatları için Bitcoin fiyat takibinin şu anda çok önemli olduğunu ve öncelikle BTC’nin takip edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar