X


Ethereum Yorumları ve Analizi: ETH Yeni Bir Ralli Başlatabilir Mi?

Bitcoin ile birlikte yukarı yönlü harekete geçen Ethereum (ETH) için 2.550 dolar bandının özellikle önemli olduğu ifade ediliyor. 
09:34
14 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin haftaya %12’nin üzerinde bir artış ile başlarken piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’da da %7’nin üzerinde yukarı yönlü bir hamle görüldü. Ancak Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesinde reddetme yaşaması gibi ETH’da da 2.550 dolar seviyesinde bir direnç olduğu ifade edilebilir.

Ethereum Fiyatı ve Önemli Seviyeler

Grafiklere bakıldığında ETH’un 23 Mayıs’ta 1.730 dolara kadar geriledikten sonra ciddi bir toparlanma yaşadığı görülüyor. Ancak her ne kadar zaman zaman artışlar olmuş olsa da analistlere göre ETH’da 3 Haziran ‘dan bu yana düşüş eğilimi hakimdi. ETH 12 ve 13 Haziran’da bir dip oluşturmuş gibi görünse de burada ortaya çıkan ralli başarısız olmuş gibi görünüyor.

Analistlere göre ETH’un 2.550 doları güçlü bir şekilde aşamaması ve burada bir satın alma baskısının oluşmaması fiyatı bir miktar geri çekilmesine sebep oldu. Yapılan açıklamalarda ETH’un yükselişe geçebilmesi için BTC’nin konsolidasyon dönemine girmesi gerektiği ifade ediliyor. BTC konsolide olmaya başladıktan sonra sermayenin lider kripto para biriminden altcoin’lere akacağı düşünülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum Yükseliş Beklentileri

Analistler, özellikle uzun vadede ETH 2.0 ile ilgili gelişmeler ile birlikte ETH fiyatında yukarı yönlü grafiklerin görüleceğini düşünüyor. Ancak şu anda fiyatın Bitcoin fiyatı ile birlikte hareket ettiği ve ETH’un yükselebilmesi için BTC’deki pozitif görünümün devam etmesi gerektiği ifade ediliyor.

Yukarı yönlü grafikler oluşmaya devam ederse ETH için 2.550 dolardan sonra 2.800 ve ardından 3.000 doların önemli seviyeler olduğu ifade ediliyor. Bu noktada ETH’un 12 Mayıs’ta 4.362 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdığı düşünülürse bir ralli başlaması halinde yükseliş için oldukça geniş bir alana sahip olduğu ifade ediliyor.

Bazı analistler yıl bitmeden Ethereum‘un 5.000 doları geçeceğini ifade ederken bazıları hedeflerini daha da yükseltiyor ve 10.000 doların görüleceğini iddia ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar