X


150 Milyar Dolarlık Varlık Şirketi, Kripto Para Sektörüne Girdi!

Yeni bir fon daha kripto para sektörüne girdi.
10:31
14 Haziran 2021

Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden birisi olan Victory Capital, kripto para sektörüne girmeye hazırlanıyor. Victory Capital’in yönetimi altında 150 milyar dolardan fazla fon bulunuyor ve şirket ABD’nin önde gelen menkul kıymet borsalarından Nasdaq ile ortaklık imzaladı.

Victory Capital, Kripto Para Fonu Oluşturuyor

Victory Capital‘in yeni planı dahilinde ortaklık imzaladığı tek kurum ise Nasdaq olmadı. Şirket, kripto para odaklı varlık yönetim firması Hashdex ile de masaya oturdu. Victory Capital tarafından yapılan açıklamada Nasdaq Kripto Endeksi (NCI) üzerinde yer alan bazı kripto paralara ve kripto para fonlarına yatırım yapılacağı belirtildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Nasdaq ve Hashdex, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik artan kurumsa ilgi karşısında NCI fikrini hayata geçirdi ve yeni yatırım haberi aslında bu konuda ne kadar haklı olduklarını gösteriyor. Nasdaq’ın endeksi, belirli kripto paraların performansını takip ediyor ve kurumsal yatırımcılara kolaylıkla alım yapma şansı veriyor.

Bitcoin’e Yönelen Kurumsal Yatırımcı Artıyor

Victory Capital de direkt olarak NCI fonunu takip edecek kendi özel fonunu hayata geçirmeyi planlamakta. Özel fonun fiyat olarak ise Bitcoin Referans Fiyat Endeksini takip edeceği belirtildi. İlk başta sadece Bitcoin‘e ilgi duyan fonun buna ek olarak Ethereum ve diğer altcoinleri de yatırım kapsamına alması bekleniyor.

Victory Shares Başkanı Mannik Dhillon konu hakkında yaptığı açıklamada yatırımcılara kripto para yatırımı yapma hakkı verdiklerini ve daha çeşitlendirilmiş bir portföyün böyle mümkün olduklarına inandıklarını vurguladı. Kripto paralar gelişmekte olan bir piyasa olarak görülüyor ve birçok kurumsal yatırımcı bu sektöre yönelik yatırımlarla portföylerini çeşitlendiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar