Ali Martinez: Bu Altcoinde Yüzde 50 Düşüşe Hazır Olun! Ünlü Uzmanın Bitcoin ve Kripto Yorumları!

Özet

  • Martinez'e göre LINK Coin fiyatı 3-4 dolara kadar düşebilir.

  • Bitcoin için 23.400 dolara kadar düşüş bekliyor.

  • Analistin OP Token hedefi 0,71 dolarda bulunuyor.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
01:00
2 Eylül 2023

Bitcoin fiyatındaki yükseliş kısa sürdü ve yazı hazırlandığı sırada kral kripto para birimi 25.500 dolar seviyesine yakın seyrediyor. Yatırımcıların cesareti yerine gelmeden satışlar tekrar başlamışken birçok altcoinde daha derin kayıplar görülebilir. Ali Martinez isimli kripto analisti son piyasa değerlendirmesinde bu altcoinlerden birini ele aldı.

Chainlink (LINK) Kaç Dolara Düşecek?

Kripto traderı Ali Martinez bugün X platformunda lockchain oracle hizmetleri sağlayıcısı Chainlink hakkında yorumlarını paylaştı. Ünlü yatırımcı Chainlink’in (LINK) mevcut fiyatından %50’ye kadar düşebileceğini söyledi.

“Chainlink: Balina işlemlerinin ve varlıklarının fiyatlar düşerken yükseldiği Haziran düzeltmesinin aksine bu sefer balina işlemlerinin düştüğünü ve varlıklarının sabit kaldığını görüyoruz. Bu hiç iyi değil! Eğer LINK 5 dolarlık destek seviyesinin altına inerse, 4 hatta 3 dolara kadar bir düzeltme yaşayabilir”.

Grafiğine göre, 19 Mayıs’tan bu yana LINK‘te en az 1 milyon dolarlık balina işlemleri Temmuz sonunda günlük yaklaşık 20’ye ulaştı. Ağustos ayının son günlerinde işlemler 10’un altına düşmüş ve 31 Ağustos’ta neredeyse sıfırlandı.

Bitcoin ve Kripto Uzman Yorumları

Altcoinler yeni ATL seviyelerine göz kırptığı için olası LINK Coin düşüşü şaşırtıcı olmaz. Ancak BTC fiyatı düşerse bu sefer piyasa genelinde büyük satışlara kapı aralanabilir. Uzman kripto yorumcusu Ali Martinez kritik bir desteğe dikkat çekerek BTC için yüzde 10’luk düşüşün yaşanabileceği uyarısında bulunuyor.

Bitcoin: On-chain verileri, BTC’nin 25.400 dolar altında desteğe sahip olmadığını gösteriyor. Fiyatın 23.340 dolara kadar tutunabileceği güçlü bir destek seviyesi yok ve yüzde 10 kayıp yaşanabilir.”

BTC fiyatı yazı hazırlandığı sırada Matinez’in dikkat çektiği destek bölgesine yakın seyrediyordu. Rekt Capital dahil birçok uzman 23.500 ve 22.000 dolara kadar satışların devam etme ihtimalinden bahsediyor. Bu durumu BTC fiyatı 28.000 doları aştığı sırada da dillendiriyorlardı.

Son olarak analist, Ethereum (ETH) layer2 çözümlerinden Optimism’in ayı bayrağı formasyonunda işlem gördüğü konusunda uyarıda bulundu. Eğer güncel formasyon doğru çalışırsa OP Token fiyatının da 0,71 dolara kadar sert bir düşüş yaşadığını görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar