X


AirBnB Blockchain’i Kullanabilir

18:00
9 Mart 2016

Popüler kiralama servisi AirBnB, kullanıcı güvenini artırabilecek olası blockchain uygulamalarına ilgi duyduklarını belirtti. Bunu söyleyen kişi AirBnB’nin kurucu ortağı ve aynı zamanda şirketin baş teknoloji sorumlusu (CTO) Nathan Blecharczyk.

Blecharczyk son günlerde verdiği bir röportajda şirketin 2016 için planlarından bahsetti. City AM yazarı Harriet Green’in söylediğine göre konu eninde sonunda blockchain teknolojisine geldi ve Blecharczyk sitenin hizmet vermeye devam edebilmesinin en temel gerekliliklerinden biri olan güven mekanizmalarını kurmada blockchain’in büyük faydası dokunabileceğini ifade ederek şunları belirtti:

“Birinin saygın olup olmadığını anlayabileceğimiz farklı türden ekonomik göstergeler arıyoruz ve gördüğüm şey daha ziyade motorumuza takılan ilginç ekonomik göstergeler oluyor.”

AirBnB, websitesinde de belirtildiği üzere güven ortamını inşa etmek için sosyal medya profilleri ve profil değerlendirmelerini kullanıyor. Site kullanıcıları aynı zamanda resmi kimliklerini doğruluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar