X


Türkiye’nin İlk Siber Ödeme Forumu’nda Bitcoin ve Blockchain Konuşulacak

00:24
9 Mart 2016

Plastikten çipli kartlara oradan da online ve mobil cüzdanlara doğru evrilen finans sektörü, son dönemde bir yandan mevcut ödeme sistemleri üzerindeki bilgi ve deneyimini arttırmaya çalışırken, öte yandan Bitcoin gibi mevcut finansal düzenin dışında ve arkasında hiç bir finansal kurumun bulunmadığı siber ödeme alternatiflerini de mercek altına alarak buradan uyarlayacağı inovasyonlardan rekabet ve verimlilikte radikal sıçrama yapma arayışında.

Bu konularla birlikte Elektronik ödemelerin doğrulanmasına ilişkin bankacılık düzenlemeleri de son dönemin en çok tartışılan konularından biri konumunda bulunuyor.

Bu gelişmelerin ışığında, 28 Nisan 2016 Perşembe günü İstanbul Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde sektörün dünya çapında uzmanları ile deneyimli tepe yöneticileri, Siber Ödeme Sistemleri’nin bugününü ve geleceğini mercek altına almak ve bu alandaki son gelişmeleri değerlendirmek üzere Cyber Payment Turkey Forum’da bir araya gelecek.

Bu kadar geniş kapsamlı ve sadece Bitcoin gibi kripto para sistemlerini konu alan bir organizasyonun Türkiye’de ilk defa düzenleneceğini belirtelim. Bu bağlamda organizasyon; finans kurumlarını, işletmeleri, genç girişimcileri, Fintech araştırmacılarını ve tüm Bitcoin ve kripto para meraklılarını hedef alıyor.

Konuşmacılar arasında ise; Bitcoin Foundation kurucusu Jon Matonis, BTCTurk kurucu ortağı Emre Kenci, CoinTürk kurucu ortağı ve ‘Kripto Para Bitcoin’ kitabı yazarı Levent Kurt, Yoğurt Bilgi Teknolojileri kurucusu ve girişimci Cemil Şinasi Türün, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat gibi isimler bulunuyor.

Organizasyonun programı şu şekilde:

  • 09:00-10:00 Kayıt ve Kahvaltı
  • 10:00-10:15 Hoş geldiniz Konuşması
  • 10:15-11:30 Ana Konuşmacı
  • 11:30-13:00 Siber Ödeme Alternatifleri ve Mevcut Finansal Sistem-
  • 13:00-14:00 Yemek
  • 14:00-15:30 Mikro Ödeme Sistemleri ve Paylaşım Ekonomisi
  • 15:30-16:00 Kahve Arası
  • 16:00-17:30 Bitcoin Girişimciliği ve Uygulamaları

konuşmacılar

TARİH: 28 Nisan 2016 Perşembe 08:30-17:30
YER: Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü Büyük Salon
MODERATÖR: Dilara Eldaş (Dijital Dönüşüm Danışmanı-Sunucu)

Etkinlikle ilgili daha detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar