ADA, NEAR ve Shiba Coin Detaylı Fiyat Tahminleri! Altcoin Analiz ve Yorum!

Özet

  • Türk kripto para yatırımcılarının da yoğun ilgi gösterdiği 3 altcoinde son durum ne? Yatırımcıları neler bekliyor?
22:29
10 Nisan 2023
Okuma Süresi: 4 Dakika

Risk ne denli yüksekse ödül de genelde aynı oranda daha yukarıda olur. Bitcoin ve altcoinlerin farkı budur. Kripto para kralı diğerlerine göre daha az riskli olsa da ödül oranı daha düşüktür. Fakat altcoinler öyle değil, eğer dibe yakın bir seviyeden potansiyeli olan bir altcoin aldıysanız yüzlerce kat kazanç elde edebilirsiniz. Aynı kazanç oranına Bitcoin’de ulaşmanız için fiyatın 20 milyon doları aştığı günleri beklemeniz gerekir.

Cardano (ADA)

Haftalık grafikte ADA Coin Ocak ayında uzun vadeli direnç alanından çıktı. Hat, Ağustos 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana yerinde duruyordu. Sonuç olarak, bu çizgiden kopuşun önemli bir yukarı yönlü harekete yol açması bekleniyor. Ancak, ADA token fiyatı Mart 2023’te hattı destek olarak doğrulasa da, keskin artış henüz başlamadı. Aksine, fiyat hala yatay 0,390 dolarlık direnç alanını aşağısında işlem görüyor. Ayrıca, haftalık RSI 50’de dirençle karşı karşıya, bu da trendin henüz yükseliş olarak onaylanmadığının bir başka işareti.

Eğer kırılma gelirse fiyatın 0,58 dolara kadar yükseldiğini görebiliriz. Fakat tersi senaryoda 0,3 dolara kadar tekrar düşüş muhtemeldir.

Near Coin Yorum

NEAR Protokolüne ilişkin yeni bir Messari raporu, günlük aktif hesap sayısının 2023 yılının çeyreğinde yaklaşık 64.000 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla ağın daha fazla merkeziyetsizleşmeye doğru ilerlediğini ortaya koydu. Rapora göre, yeni hesaplar art arda üçüncü çeyrekte de azaldı. İşlem hacimleri 2022’nin 4. çeyreğine kıyasla %13 düşüşle 393.000’e geriledi.

NEAR, merkezi olmayan uygulamaları çalıştırabilen eşikli bir proof-of-stake ağıdır. Başlangıçta topluluk odaklı bir bulut olarak tasarlanan bu sistem, işlemleri doğrulama şansı için zincirin yerel NEAR token’ını stake eden bir grup doğrulayıcı tarafından güvence altına alınmıştır. Ağ, işlem ücretlerini bilgi işlem gereksinimleri ve ağ bant genişliğine göre belirliyor.

NEAR’a özgü stabilcoin USN’nin sona ermesine rağmen, coin hala ağdaki en yüksek piyasa değerine sahip varlık. NEAR’ın yol haritası, Arbitrum DAO 750 milyon ARB tokeninin tahsisi konusunda topluluk tepkisiyle karşı karşıya kalsa bile, fonları farklı sorumluluklara sahip dahili DAO’lara dağıtma planını ortaya koyuyor.

Temel veriler pek iç açıcı değil. Teknik cephede ise 1,94 dolar üstü kapanışlar 1,8 ve 1,68 dolar diplerinden fiyatın uzak durmasını sağlıyor. Ancak daha fazla yükseliş için 2,07 dolar üstü kapanışlara ihtiyaç var. İyimser senaryoda fiyat 2,2 ve 2,73 dolara doğru hareket edebilir.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) fiyatı daha önce bir kırılma yaşamış olsa da, şu anda yukarı yönlü momentumunu sürdürmekte zorluklarla karşılaşıyor. Günlük zaman dilimine bakıldığında, çelişkili sinyaller var. Bir yandan, fiyat Şubat ayından beri mevcut olan uzun vadeli alçalan direnç çizgisini kırdı ve bu direnç çizgisinin altında kalırken bir A-B-C düzeltmesi tamamladı. Düzeltme 0,786 Fib geri çekilme destek seviyesinde sona erdi ve günlük RSI 1 Nisan’da 50’nin üzerine çıktı. Bu olumlu göstergelere rağmen, SHIB fiyatı kırılmanın ardından yukarı yönlü hareketini sürdüremedi. Ayrıca, 0,0000123 dolarlık dirence de ulaşamadı.

Şu anda zayıflık işareti olarak görülen kırılma öncesi seviyelere yakın işlem görüyor. Dahası, uzun üst fitiller fiyat hareketini karakterize ediyor. Kısa vadeli altı saatlik zaman dilimi teknik analizi, bir kırılma ve yukarı yönlü hareketin devam etmesi olasılığını destekliyor. Sonuç olarak, Nisan ayı için SHIB fiyat tahminini yükseliş yönünde veriyor. Bunun nedeni, bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilen yükselen bir üçgenin oluşturulmasıdır.

SHIB fiyatı formasyonun destek çizgisine yakın, bu da önümüzdeki 24 saat içinde bir sıçrama beklendiğini gösteriyor. Kısa vadede 0,0000115 dolarlık direnç alanının üzerinde bir kapanış, kırılmayı teyit edecektir. Formasyonun hedefi 0,0000137 dolardır. Tersi senaryoda ise hedef 0,0000077 dolar olacak. Sonuç olarak, en olası SHIB fiyat tahmini kısa vadeli üçgenden bir kopuş ve en az 0,0000125 ve muhtemelen 0,0000137 dolara doğru bir artış. Bu yükseliş analizi, kısa vadeli yükselen destek çizgisinin altında bir kapanışla geçersiz kılınacak.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI