reklamı kapat

ABD’nin Potansiyel Başkanından Kripto Para Kampanyası

2020’deki başkanlık seçimlerine adaylığını koyan ABD’li Eric Swalwell kripto para cinsinden bağış kampanyası başlattı.
17:00
23 Mayıs 2019

2020 ABD başkanlık seçimleri için Demokrat Parti’den aday olan Eric Swallwell Cointelegraph’ın haberine göre kripto para bağış kampanyası başlattı.

Eric Swalwell

38 yaşındaki Eric Swalwell 8 Nisan’da adaylığını açıkladı. 4 dönemdir kongre üyeliği yapan California Bay Arealı siyasetçi; istihbarat, hukuk, idare ve politika komitelerinde görev alıyor.

Swalwell kripto para bağış kampanyası başlatma kararı alırken bu yıl yapılan bir eToro araştırmasını dikkate almış. Araştırmaya göre y kuşağı online yatırımcılarının %43’ü geleneksel hisse senedi piyasalarından çok yükselen kripto varlık sınıfına güven duyuyor. Swalwell konuya ilişkin şu demeci verdi:

Blockchain dünyayı değiştirebilir, eğer müsaade edersek. Sosyal hayatımızın bir kısmı artık online ortamda yaşanıyor ve bunu demokrasimize ve ekonomimize yayamayacağımızı düşünmek için hiçbir sebep yok – oy hakkını kullanmaktan kripto paraları nasıl gördüğümüze kadar.

Swallwell’in kripto para bağış kampanyasını girişimci Elizabeth White’ın kurduğu Blockchain teknoloji şirketi The White Company yürütüyor. Cointelegraph’a göre şirket muhtelif stablecoin’leri, itibari para giriş/çıkışını, kripto para al sat ve cüzdan hizmetini ve 10 para biriminde Visa/Mastercard ön ödeme opsiyonunu destekliyor.

Andrew Yang

Başkanlık yarışında kripto para hamlesi yapan tek kişi Swalwell değil. Bir diğer aday Andrew Yang da Temmuz 2018’den beri kripto para bağışlarını kabul ediyor. Yang’ın yürüttüğü başkanlık kampanyasının bir kısmı dijital para düzenlemeleriyle ilgili. Yang geçtiğimiz günlerde Blockchain’in ABD’nin geleceğinin büyük bir parçası olması gerektiğini açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun