reklamı kapat

2020 ABD Başkan Adayından Kripto Para Topluluğuna Mesaj

2020 seçimlerinde ABD başkanlığına aday olan Andrew Yang kripto para topluluğuna mesaj verdi.
12:00
17 Mayıs 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Demokrat Parti’den 2020 ABD başkanlığına aday olan Amerikalı girişimci Andrew Yang katıldığı Consensus konferansında kripto para topluluğuna mesaj verdi.

Blockchain & Kripto Para

Yang New York’ta düzenlenen konferansta şöyle konuştu:

Blockchain’in geleceğimizin büyük bir parçası olması gerektiğini düşünüyorum. Eğer Beyaz Saray’da olursam kripto para topluluğu açısından biraz eğlenceli bir vakit eğleneceğiz.

Venture For America’nın kurucusu Yang geçtiğimiz ay başkanlık kampanyasının bir parçası olarak dijital paralar için ulusal düzenleme taslağı yayımladı ve federal ajansların yapacakları düzenlemelere ilişkin ‘daha fazla açıklık’ çağrısı yaptı. Konferans sırasında Bloomberg’e de röportaj veren Yang:

Yalnızca yolun kurallarını belirlememiz gerek. Ayrı para birimleriyle hangi ajansın ilgileneceğini belirlememiz gerek. Yeni bir para biriminin çıktığı her zaman hangi taslağı/sistemi uygulayacağımıza karar vermek durumunda kalmamız talihsiz olur.

Başkanlık Kampanyası

Bloomberg Yang’ın kişisel olarak kripto para sahibi olmadığını, ancak kripto para varlıklarına sahip en az bir araca yatırım yaptığını yazdı. Yang’ın başkanlık kampanyasında da bağış olarak Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar kabul ediliyor.

Yang’ın kripto paralar konusunda tutumu, başkanlık yolundaki rakibi senatör Elizabeth Warren’ın görüşleriyle tam bir kontrast oluşturuyor. Warren kripto paraları ve ICO’ları sert bir şekilde eleştiriyor.

Kripto para alemdarı ve anti virüs efsanesi John McAfee de 2020 başkanlığına aday olduğunu iddia etti. McAfee ABD’li vergicilerle arasındaki sorunlar yüzünden bir bot üzerinden, yurdundan uzakta yürütmek zorunda kalabileceğini açıkladı.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.