X


ABD’li Milyarder Paul Tudor Jones, Bitcoin (BTC) Hakkında Değerlendirmelerde Bulundu

19:00
14 Haziran 2021

Amerikalı milyarder ve hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, CNBC ile gerçekleştirdiği ropörtajda Bitcoin’i desteklediğini ve portföy çeşitlendirmek adına harika bir varlık olduğunu aktardı. Jones, portföyünde en az %5 Bitcoin bulundurduğunu açıkladı.

Paul Tudor Jones, Bitcoin İle ilgili Görüşlerini Aktardı

Milyarder isim; Bitcoin desteğinin nedeni sorulduğunda ise arkasındaki matematiğin BTC’yi güvenilir, kesin ve gelişime açık bir varlık haline getirdiğini belirtti. Jones, %5 Bitcoin portföy payını detaylandırdı. Başarılı iş insanı, FED’in Bitcoin ile ilgili kararının portföyünün %80’ini etkileyeceğini açıkladı. Bununla birlikte Bitcoin madenciliği özelinde sağlıklı ve çevre dostu önerilere katıldığını aktaran Jones, altın madenciliği ile Bitcoin madenciliğini karşılaştırdı: “Altın madenciliği Bitcoin’den daha fazla enerji gerektirir. Açıkçası, çevresel etki konusunda endişelerim var. Eğer dünyayı yöneten bir kral olsaydım, ekosistem daha iyi alternatifler üretene kadar Bitcoin madenciliğini yasaklardım.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Jones, geçtiğimiz yıldan bu yana kripto para sektöründe yer alıyor. Yaklaşık 1 yıldır Bitcoin’in büyük bir savunucusu olan Jones, lider kripto paraya olan ilgisini açıkça dile getiriyor.

Bitcoin Fiyatı

Kripto para piyasasının amiral gemisi, gün içerisinde 40.000 dolarlık kritik direnç seviyesini aştı. Gün içerisinde yaklaşık olarak %13’lük değer kazanan Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 40.680 dolar seviyelerinde alım satım işlemi görüyor. Lider kripto para, yaklaşık olarak 4 haftalık süre boyunca 40.000 doların altında işlem görüyordu. Ancak Elon Musk’ın günün erken saatlerinde attığı tweet, kripto para piyasasını hareketlendirdi. Piyasa manipülasyonu ile suçlanan Musk’ın önümüzdeki süreçte ne yapacağı ise kestirilemiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar