Ethereum (ETH) Güncel Yorumlar, Litecoin (LTC) ve EOS Coin Analizi

Kripto para piyasası teknik analizi.
08:11
15 Haziran 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında görülen genel toparlanma, en çok Bitcoin’i (BTC) etkiledi ve altcoinler nispeten yerlerinde saymaya devam ediyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bu kapsamda yatay seyredenlerden birisi olarak görülmekte.

Güncel Ethereum Yorumları

Ethereum son 24 saat içerisinde sadece %4 yükseliş sergiledi. Bitcoin kısa sürede %14 yükseliş elde ederken ETH fiyatının sadece %4’lük yükselişi, altcoinlerin henüz BTC’nin yükselişinden tam olarak etkilenmediğini göstermekte. ETH/USD paritesi için kritik olan 2.600 dolar direnci henüz aşılamadı ve Ethereum’un hacminin bu konuda yetersiz kaldığı görülebilmekte.

Ethereum şu an için içerisinde bulunduğu takoz formasyonunu kırmaya çalışıyor ve bunun kırılması fiyatı kısa sürede 2.900 dolar seviyesine çekebilir. Teknik açıdan pek iyi durumda olmayan ETH, sirkülasyondaki miktarın %25’inin akıllı kontratlarda kilitlenmesi gelişmesine bakıldığında ise temel açıdan oldukça iyi bir durumda. Ethereum’un temmuz ayında gerçekleştirilecek EIP-1559 güncellemesi de fiyatı bir hayli olumlu etkileyebilir.

Litecoin, Bitcoin’in Yükselişine Katıldı

Toplam piyasa değerine göre en büyük 11. kripto para birimi Litecoin (LTC) ise bu yükselişten olumlu etkilendi. LTC, son 2 gün içerisinde %11 değer kazandı ve yeniden 11. sıraya ulaştı. Toplam 12 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan LTC, an itibarıyla ise 180 dolardan işlem görmekte.

Litecoin için bunun devamındaki kritik direnç 200 dolar olarak ön plana çıkıyor. LTC/USDT paritesi 200 doları kırabilirse bunun devamındaki dirençlerin 220 dolar, 245 dolar ve 270 dolar olduğu görülmekte. Piyasanın ivmesini kaybetmesi durumunda ise LTC için kritik destek 160 dolar olacaktır.

EOS Teknik Analizi

EOS, Bitcoin’in yükselişine katılamayan altcoinlerden birisi olarak görülmekte. Son 24 saat içerisinde %5 yükselen EOS, 25. sırada yer alıyor ve 5,29 dolar fiyatından işlem görüyor. Block.one’ın yaşadığı sorunlardan ve CTO’nun ayrılmasından olumsuz etkilenen EOS, hala ivme yakalayamadı.

Kısa süre önce 10 dolar seviyesinin üzerine çıkan EOS için şu anki direnç ise 6,50 dolar şeklinde ifade edilebilir. EOS 5 dolar desteğini kaybederse de fiyatın 4,5 dolar noktasına kadar çekilmesi beklenmekte. EOS’un hacminin ise son 1 ayın en düşük seviyelerine çekilmesi, durumun sanıldığından da kötü olduğunu göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar