X


ABD Nükleer Araştırma Laboratuvarı Bitcoin Analiz Aracı Geliştiriyor

18:00
25 Ağustos 2016

Lockheed Martin’in sorumlusu olduğu devlet destekli araştırma laboratuvarı ABD İç İşleri Bakanlığı (DHS) için bitcoin analiz aracı geliştiriyor.

19 Ağustos’ta Sandia Laboratuvarlarının yayınladığı raporla ilk kez detaylı bir şekilde değinilen proje DHS’deki blockchain ve bitcoin çalışmalarının devam ettiğini kanıtlar nitelikte. DHS Bilim ve Teknoloji Direktörlüğünün fonladığı proje henüz ilk aşamasında. Öyle ki Sandia analiz aracı için birtakım gereklilikleri yerine getirmek ve ek testlerin yapılabilmesi amacıyla bir kullanıcı ara yüzü geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Sandia analisti Andrew Cox analiz aracının çok boyut kazandırıldığı takdirde en verimli halini alacağını düşünüyor:

“Yaptığımız işin başarıya ulaşması için değişik türden algoritmaları ve eski moda polis çalışmalarını da kapsayan araştırmacı teknikleri birleştirmemiz gerekiyor. Ancak bu şekilde verim alabiliriz.”

Cox bunun yanı sıra bu türden araçların yaygınlaşmasıyla bitcoin’in daha çok benimseneceğine vurgu yapıyor:

“Pek çok yönden yasa dışı bitcoin ticaretiyle etkili olarak savaşmak ve bitcoin’in suçluların aracı olduğu algısını kırmak, daha çok şirketin ve insanın bitcoin’i yasal amaçlarla kullanmasına yol açabilir.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar