reklamı kapat

658 Milyon Dolarlık ICO Faciasından Sonra Vietnam Kripto Para Kullanımını Yasakladı

17 Nisan 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Vietnam Sanayi ve Ekonomi Bakanlığı 13 Nisan’da yayınladığı belgede ülkedeki e-ticaret şirketlerinin gerçekleştirdiği işlemlerde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kullanılmasını yasakladı.

Raporda geleneksek para birimleri dışındaki değer birimlerinin, (Bitcoin ve benzeri diğer kripto para birimleri) kullanılması ve ödeme kabul edilemesi yasaklanmıştır. ibaresi kullanıldı. Herhangi bir ihlal durumunda bireyler ve kurumlar yaklaşık 6.600 dolardan 8800 dolara kadar para cezasına çarptırılabilir.

Başbakan Nguyen Xuan Phuc’un kripto paralara yönelik denetimlerin sıkılaştırılması çağrısından sonra Vietnam finansal kuruluşlarının dijital paraları düzenleme çalışmalarında büyük ölçüde artışlar yaşandı.

Vietnam’da 32.000 yatırımcının yaklaşık 658 milyon dolar dolandırıldığı kripto para sektörünün en büyük ICO sahtekarlığı sonrası polis soruşturmaya devam ediyor.

Kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılmasını yasaklayan düzenlemelerin 2017’den beri yürürlükte olmasına rağmen ICO faciası sonrası Vietnam Adalet Bakanlığı hükümetin baskısının ardından daha kapsamlı düzenlemeler üzerinde çalışıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER