f 600 Gün Sonra Bir İlk! 2021'in Favori Altcoininde Yüzde 96 Artış Olabilir! › COINTURK

600 Gün Sonra Bir İlk! 2021’in Favori Altcoininde Yüzde 96 Artış Olabilir!

Özet

  • SOL Coin fiyatı 600 günlük direnç çizgisini kırdı.

  • Popüler altcoin 27 dolarlık direnç alanı üzerinde kapanışlar yaparsa yüzde 96 yükselebilir.

  • Birçok kripto para uzun vadede yükseliş eğiliminde görünüyor.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
15:10
2 Ağustos 2023

Bitcoin fiyatı daha fazla düşüş riskinden kurtuldu ve 29.500 doların üstünde alıcı buluyor. Peki Solana ne olacak? Kral kripto para biriminin dipten dönüşüyle altcoin yatırımcıları rahat nefes aldı. Solana (SOL) fiyatı da bu hafta yeni zirvelere odaklanabilecek gibi görünüyor. SOL Coin için olası hedefler ve güncel tahminler.

İçerik Rehberi

Solana (SOL)

Solana (SOL) fiyatı 14 Temmuz’daki 32,13 dolarlık yıllık zirvesinden bu yana düşüş yaşıyor. Son düşüşle birlikte 27 dolar bölgesi direnç olarak doğrulandı. Haftalık grafikteki okumalar trendin yönünün halen belirsiz olduğunu gösteriyor. Bu grafiğe göre Temmuz ayının başında uzun vadeli bir direnç hattından kararlı bir kırılma yaşandı. Kırılmadan önce, hat Kasım 2021’den beri aktifti ve 600 günden fazla süredir yerinde duruyordu.

Bu tür kırılmalar genellikle bir önceki trendin sona erdiğinin göstergesidir ve yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret eder. Sonuç olarak, SOL’un fiyatının uzun vadede yükseliş trendine girmiş olduğunu görüyoruz. Eğer durum gerçekten böyleyse, SOL’un kademeli olarak önceki tepeleri test etmeye başlayacaktır.

SOL Coin Yorumları

Bitcoin fiyatının bugün tekrar 30.000 doları aşması piyasa genelindeki olumsuz hissiyatın tersine dönmesini sağladı. SOL Coin dışında birçok kripto para 600-700 günlük dirençleri başarıyla kırdı ve uzun vadede yükseliş trendine girdi.

SOL’un fiyatının 27 dolarlık yatay alanı geçemediğini, bunun da satış baskısını gösteren ve 27 dolarlık alanı güçlü bir direnç olarak doğrulayan uzun bir üst fitil oluşumuyla sonuçlandığını belirtmek önemlidir. Eğer SOL Coin yeniden 27 doları aşabilirse (ki son BTC yükselişiyle muhtemel görünüyor) uzun vadeli yükseliş görünümü teyit edilmiş olacak.

Direncin aşıldığı senaryoda SOL Coin yatırımcıları 46 dolarlık direnç bölgesine odaklanacaktır. Bu mevcut fiyattan kabaca %96’lık bir artışa işaret ediyor. Bununla birlikte tersi senaryoda 16,50 dolarlık destek alanı ziyaret edilebilir. Bitcoin fiyatının yönüne bağlı olarak SOL Coin de iki hedeften birine yürüyecek. BTC için güncel beklenti 32.000 veya 28.300 dolar seviyesidir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI