X

54 Uzmandan Çarpıcı Ethereum Tahmini: 2022, 2025, 2030!

 Avustralya merkezli araştırma şirketi Finder, merakla beklenen Ethereum (ETH) raporunun detaylarını açıkladı.
17:00
20 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Avustralya merkezli araştırma şirketi Finder, merakla beklenen Ethereum (ETH) raporunun detaylarını açıkladı.

Şirket, Ethereum Tahmini Güncelledi

54 kripto para uzmanından oluşan ekibin hazırldığı rapor, ETH için kısa ve uzun vadede fiyat tahmininde bulunuyor. Ankete katılan 54 endüstri uzmanından oluşan grup, ETH’nin 2022’nin sonunda 1.711 dolar değerinde olacağını, 2025’te 5.739 dolara çıkacağını ve 2030’a kadar 14,412 dolara ulaşacağını öngörüyor. Ancak, uzmanlar ETH’nin bu yıl  675 dolara düşme riski olduğunu belirttiler. Finder, bu düşüşe neden olabilecek birkaç makroekonomik faktör olduğunu söyledi.

18 Temmuz’da web sitelerinde güncellenen raporda uzmanlar, küresel ekonomideki belirsizliğin devam ettiğini ve Ethereum’un fiyatının kısa vadede yeniden düşeceğini vurguladılar. Ekosistemdeki güncellemeler ve yatırımcı ilgisine dikkat çeken rapor, uzun vadede ETH’nin yeni zirvelere çıkacağını ileri sürüyor. Finder, Ethereum fiyatına ilişkin uzman tahminlerini üç ayda bir günceliyor. Ocak ayında  Finder, ETH’nin 2030’u 26.338 dolardan kapatacağını tahmin etmişti. Bu tahmin, Nisan ayında  değişti ve kripto para piyasasında meydana gelen çöküş nedeniyle  23,372 dolara indi. Reuters’te teknoloji uzmanı olan Joseph Raczynski, ETH‘nin  2022’nin sonunda 2.000 dolara ulaşabileceğini iddia etti ve şunları söyledi:

ETH, uzun vadede hala yeni zirveler için konumlanıyor. Birleştirme sonrası fiyat, ivme kazanacak. ETH ekosistemi, binlerce token ile hala yüz milyarlarca dolarlık işlem görüyor. Bu aşamada Ethereum hala kripto dünyasının lideri durumda.

Santiment’ten Önemli Ethereum Uyarısı

Haftalık grafikte Ethereum, %40’tan fazla değer kazandı. Bu hamle, diğer altcoin’lerde de ralliyi tetikledi. Ancak, zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, yatırımcıların mevcut toparlanmanın kalıcı olmadığına inandığı için genel duyarlılığın zayıf kaldığını belirtiyor. CoinShares’e göre, ETH,  üç hafta üst üste girişlerin ardından geçen hafta 2,6 milyon dolarlık net çıkışa tanık oldu. Bu da kurumsal yatırımın hala temkinli olduğunu gösteriyor.

Ethereum geliştiricileri Ethereum 2.0 geçişi ile ilerleme kaydetmeye devam ettikçe, Ethereum’a yönelik kurumsal ilginin artması bekleniyor. Bu ayın başlarında, Ethereum geliştiricileri, Sepolia test ağında Birleştirme yükseltmesini başarıyla başlattı. Bu, bizi Ethereum ana ağında Birleştirme yükseltmesinin lansmanına yaklaştırıyor. Bu noktada, piyasanın eski parlak günlerine yeniden dönebilmesi için makro ekonomik şartlar da büyük önem arz ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar