5 Altcoin Enflasyona Meydan Okuyor! İşte Geçtiğimiz Hafta En Çok Kazandıranlar!

Ayı piyasası devam ederken, Bitcoin (BTC) de yeniden ivme kazanmak için gün sayıyor. Ancak, bazı altcoin'ler gerek güncelemeler gerekse de yakım ve ortaklıklar sayesinde BTC'yi geride bırakmayı başardı.
13:30
14 Ağustos 2022
Ünlü Analist Bu 4 Altcoin'i İşaret Etti! Bu Altcoin'ler Boğa Piyasası Sinyali Veriyor
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ayı piyasası devam ederken, Bitcoin (BTC) de yeniden ivme kazanmak için gün sayıyor. Ancak, bazı altcoin’ler gerek güncelemeler gerekse de yakım ve ortaklıklar sayesinde BTC’yi geride bırakmayı başardı.

Celsius (CEL) ve Chiliz (CHZ), Yine Sahnede!

Ayı piyasasına meydan okuyan altcoin’lerin başında Celsius (CEL) yer alıyor. CEL,  Ethereum (ETH) ekosisteminde merkeziyetsiz borç verme sistemi işlevi gören bir DeFi platformudur. Kullanıcılar hem kredi verebilir hem de kredi alabilir. CEL, platformun sahip olduğu özellikleri kullanabilmek ve borç verme karşılında ödül olarak kazanmak üzere tasarlanmış kripto para birimidir. Yatırımcılar,  krediyi karşılamak için teminat verir. Altcoin, 7 gün içinde, % 175 değer kazandı.

Bu hafta ivme kazanan diğer bir altcoin Chiliz (CHZ) oldu. CHZ, spor ve eğlence meraklıları için özel olarak tasarlanmış bir kripto para birimidir. Chiliz, Malta merkezli küresel bir spor ve eğlence şirketi olan Mediarex Group’un bir projesidir. Dünyaca ünlü futbol takımları Juventus, Paris Saint-Germain, Roma, West Ham, Atletico de Madrid ve Galatasaray, A.S. Chiliz’in önemli ortakları arasında yer alıyor.  Binance, OK Blockchain Capital ve Ceyuan Ventures ortaklaşa girişime 60 milyon doların üzerinde katkıda bulundu. Son 7 günde, CHZ fiyatı, % 26.6 artış kaydetti.

OKB, HT ve NEXO, Tutulamıyor!

Bu hafta değer kazanan diğer bir altcoin OKB (OKB) oldu. Web sitesine göre OKB, Ethereum platformunda yer alan bir yardımcı program tokeni konumunda. Proje, OK Blockchain Vakfı tarafından yönetiliyor. Vakıf, arzı tanımlamak için OKB’de sistematik yakımlar düzenliyor. Bu durum, fiyatı artırır ve yatırımcılara kazançlar sağlar. OKB fiyatı, son 7 gün içinde %22.8 arttı,  Listemizdeki diğer altcoin Huobi (HT). Huobi Token, borsa tabanlı bir  token’dir. Adından da anlaşılacağı gibi, Singapur merkezli Huobi borsasına ait. Token, 2018’de piyasaya sürüldü. Altcoin, borsada yapılan işlemlerde büyük bir rol oynuyor. Son 7 günde, HT fiyatı %32.8 arttı,

Bu hafta yatırımcısın yüzünü güldüren diğer bir altcoin NEXO (NEXO) oldu. Web sitesine göre, ağın yerel token’ı olan NEXO, Ethereum blockchain üzerinde yayımlanan bir ERC-20 token’i. Nexo bir kripto ödünç platformu olarak tanımlanabilir. Nexo’nun temel hedefi, kullanıcılarına anında ve hızlı kripto para destekli krediler ve ödünçler vermesi. Kullanıcılar Nexo cüzdana çeşitli kripto para varlıkları yatırarak fiat da dahil ödünç para alabilirler.  NEXO fiyatı son 7 günde  neredeyse %37.3 arttı,

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar