reklamı kapat
  • BTC  :  39.723,47 ₺
  • ETH  :  3.149,34 ₺
  • BCH  :  4.964,04 ₺
  • XRP  :  3,80 ₺
  • BTC 39.723,47 ₺
  • ETH 3.149,34 ₺
  • BCH 4.964,04 ₺

3500 Dolara Merdiven Dayayan Bitcoin İçin Yeni Tahminler 10 Bin Doları İşaret Ediyor

12 Ağustos 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Bitcoin fiyatı, hard fork gerçekleşmesine ve Bitcoin Cash’in işleme başlamasına rağmen aynı hafta içinde 3500 bandına merdiven dayadı.

Cashaa – Auxesis Group’un kurucusu Kumar Gaurav, bitcoin’in kripto paralar içinde en uzun süreli başarıyı yakaladığını düşünüyor. Guarov bu başarıyı yalnızca fiyata değil; “kriz”in çabuk aşılmasına da dayandırıyor.

Korkulan hard fork, bitcoin’in lehine döndü. Kripto yatırımcıları Bitcoin Cash’in fiyatını aşağı çekerken altcoin ve bitcoin almaya devam etti. İlk 100 kripto paranın çoğu, yatırımcısına büyük paralar kazandırdı.

Gaurav, bitcoin’in bireysel yatırımcıların yanı sıra şirketlerin de ilgisini çektiğini ve kripto paraya gittikçe daha çok kurumsal kaynağın girdiğini belirtiyor.

Bitcoin’in geçtiğimiz yıllarda parabolik bir eğri çizdiğini ifade eden, üç yıl içinde 10 bin doların muhakkak görüleceğini savunuyor.

Bitcoin: merkezsiz tek dijital para

Sıkı bir bitcoin destekçisi ve BnkToTheFuture.com CEO’su Simon Dixon, bitcoin’in kimse tarafından kontrol edilmeyen tek kripto para olduğunu vurguluyor. Dixon, bitcoin’in dünyanın en büyük bilgisayar ağı tarafından güçlendirildiğini ve kulağa hoş gelen bir parasal politikasının olduğunu ifade ediyor.

Dixon, bitcoin’in daha kullanışlı oldukça daha çok talep yarattığını ve bu sebeple fiyat artışının süreceğini düşünüyor.

Netcoins CEO’su Michael Vogel ise bitcoin’in gelişimini internetin gelişimine benzetiyor. Vogel, çevirmeli ağ döneminden beri ölçeklendirme sorunlarıyla uğraştığının altını çiziyor. Yakın zamanda daha yüksek bir fiyat artışı bekleyen Vogel, şunları kaydediyor:

“Bitcoin’in iç savaşı bittiği için Temmuz ayında kripto paralarının hepsini satan yatırımcılar bence piyasaya geri dönecek. Goldman Sachs, bitcoin için 3700 dolar tahmininde bulundu. Öyle görünüyor ki bu yolda emin adımlarla yürüyoruz.”

Kaynak: Cointelegraph

loading...