reklamı kapat

Sektörün En Büyük Facialarından Birini Yaşayan Coincheck Satıldı

6 Nisan 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Japonya’nın en büyük online yatırım şirketlerinden Monex Group 6 Nisan’da yaptığı açıklamada Coincheck borsasını 3.6 milyar Yen ( 33.5 milyon dolar ) karşılığında satın aldığını duyurdu. Bu satın alımla birlikte Monex Group’ta kripto para sektörüne giriş yapmış oldu.

Bugün imzalanan satın alım anlaşmasında Monex Group, 1.700 milyon Yen değerindeki 1.775.267 hissenin %100’ünü satın aldığını doğruladı. Ayrıca hisselerin devredilmesinden önce Coincheck’in eski patronlarından Koichiro Wada ve Yusuke Otsuka Ocak ayında çalınan NEM tokenlerin tüm sorumluluğunu üstlenecek.

Yönetim değişikliği ile birlikte Monex Group COO’su Toshihiko Katsuya’nın Coincheck’in başına geçerek şirketin Monex Group bünyesine katılması bekleniyor.

Monex yaptığı basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu;

Blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini insanların paraya  bakış açısını değiştirecek yeni jenerasyon teknoloji platformları olarak görüyoruz.

2017 yılında en büyük beşinci online yatırım platformu olan şirket, geçtiğimiz Ekim ayında Money Cryptocurrency Labs’i kurdu. Monex Group yeni nesil finans teknolojilerine ayak uydurmayı amaçlayarak Blockchain uygulamaları keşfetmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyor.

Kripto para sektörüne yapılan büyük yatırımların altını çizen Monex Group şu açıklamalarda bulundu;

Kripto para borsaları Monex’in sektöre girişinde önemli bir role sahip olacak. Bu nedenle firmamız Coincheck’in hiselerinin tamamını satın almaya karar verdi.

Ocak ayındaki NEM faciasını da kabul eden Monex Group, müşterilerine kendi kaynaklarını kullanarak müşterilerine daha güvenli bir borsa deneyimi sunacağını iddia ediyor.

” Müşterilerimize daha güvenli bir ticaret ortamı sunmak ve sürdürülebilir şekilde büyümek amacıyla Monex Group olarak Coincheck’i destekleyeceğiz. “

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.