X


2022 Ocak Ayının En Önemli Kripto Para ve Altcoin Haberleri! Nisan Ayına Dikkat!

Nisan ayına dikkat, bu iki altcoin yükselişe geçmeye hazırlanıyor. Ocak ayının önemli gelişmelerine göz atın.
22:30
4 Ocak 2022

Yıla fazlasıyla hızlı başladık henüz 4’üncü günü geride bırakıyoruz ancak bu ay önemli gelişmeler yaşanıyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) yeniden 46.500 dolarlı seviyeleri zorluyor ancak henüz burada tutunabilmiş değil. Peki Ocak ayında ne gibi önemli gelişmeler yaşandı?

Bitcoin Hash Oranı Yeni Zirveye Ulaştı

Çin yasakları sonrası büyük bir geri dönüş yaşanıyor. Daha önce birçok kez hash ile Bitcoin fiyatı benzer şekilde hareket ediyordu. Yine böyle bir şey yaşar mıyız? Bitcoin topluluğunun Yeni Yıl’ın gelişi dışında kutlamak için başka bir nedeni daha var: BTC ağı, amiral gemisi kripto hash oranının saniyede 203,5 exahashe ile yeni bir rekor zirveye ulaşması sayesinde hiç şimdiki kadar güçlü olmamıştı.

Haftanın sonunda, Bitcoin madencilik zorluğunun 24.98 trilyona yükselmesi bekleniyor, bu da Çin yasağından önce Mayıs ayında belirlenen 25 trilyon eşiğinden çok az uzaklıkta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP Fiyatının Nisan 2022’de Artması Bekleniyor

445 milyon XRP, Ripple ve anonim balina tarafından taşındı. 2 Ocak’ta Whale Alert, yeni yılın ilk gününde 1 milyar XRP tokeninin kilidini açtıktan sonra Ripple’ın 200 milyon XRP aktardığını bildirdi. Bir süre sonra, kripto balinaları da aynı şeyi izledi ve benzer miktarda token, yani 190.900.260 dolara eşit olan 225,3 milyon XRP taşıdı.

Whale Alert tarafından bildirilen üçüncü işlem, Bitstamp’ın 20.154.126 XRP’yi saklama hizmeti BitGo’ya taşımasıydı. XRP fiyatı şu anda 0,8 dolar aralığında mücadele ediyor. XRP topluluğu, kripto paranın yükselmesini engelleyen tek şeyin SEC davası olduğuna inanıyor. Bu nedenle, XRP destekçileri, Avukat Jeremy Hogan‘ın tahminine göre davanın biteceği 2022 Nisan’ını bekliyor.

Charles Hoskinson, ABD Kripto Vergilendirme Sistemini Eleştiriyor

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, IRS hakkında bir haber yayınlayarak ABD’nin mevcut kripto vergilendirme sistemi hakkındaki olumsuz tutumunu bir kez daha paylaştı. Mem’de bir vergi mükellefi, hizmetten kripto fonlarının %90’ını kaybettikten sonra kısa vadeli sermaye kazançları üzerinden gaz ücretlerini ve bakiyeyi vergiden düşürmesini istiyor. Vergi mükellefi, 7.000 dolar değerindeki CumRocket hissesini alarak %6,900 kazandı, ardından kazançlarını NFTitties‘e yatırdı ve geliştiriciler bir rugpull gerçekleştirdikten sonra neredeyse tamamını kaybetti.

Ağustos 2021’de Hoskinson, bir grup ABD senatörünün üzerinde çalıştığı zorlu kripto vergilendirme girişimine şiddetle karşı çıktı.

Vitalik Buterin, Bitcoin Cash Açıklaması

Uzun bir Twitter paylaşımında, , Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, daha önceki tahminlerini yansıtmaya ve şimdi konu hakkında ne düşündüğünü paylaşmaya karar verdi. Tweetlerinden birinde, Bitcoin Cash‘i “çoğunlukla başarısızlık” olarak nitelendirdi, çünkü öncelikle isyankar bir zihniyete dayalı bir protesto hareketi olarak kuruldu. Bu nedenle ilerlemek için tutarlı bir vizyondan uzaklaştı.

27 yaşındaki programcı, geçmiş yorumlarından bazılarının gülünç olduğunu kabul etse de (ilk proof-of-stake ve parçalama (sharding) yol haritası gibi), birkaçının hala gurur duymaya değer olduğuna inanıyor. 2013 yılında Buterin, altcoinlerin daha havalı olmadan önce bile büyüyeceğini ve Uniswap gibi merkezi olmayan bir borsanın ortaya çıkacağını öngörmüştü.

Shiba Inu Fiyatı Harekete Geçebilir

Son haberlere göre, Shiba Inu token yakma girişimine katılmaya istekli olan SHIB Burn Pledge’e dokuz şirket katıldı. Bu taahhüdü imzalayarak işletmeler, resmi SHIB yakma cüzdanına sabit bir kâr yüzdesi ile varlık göndermeyi kabul eder.

Katılan şirketlerin listesi Shiba Coffee Company, Bigger Entertainment, The Vibe Maquillage, Marklien ve diğerlerini içeriyor. Bu arada, 3 Ocak’ta Bigger Entertainment CEO’su Steven Cooper, 2,75 milyon Shiba Inu’nun daha dolaşımdan çekildiğini paylaşmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar