1 Ayda Yüzde 100 Yükselen Altcoin’de Boğaların 100 Dolar Hazırlığı!

AAVE boğaları, Haziran ortasından bu yana yüzde 100'ün üzerinde etkileyici bir yükseliş kaydetmesinin ardından, yeni stablecoin'i de kapsayan son haber akışları sayesinde yeni yükseliş için hazır olabilirler.
18:35
29 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Haziran ortasından bu yana yüzde 100’ün üzerinde etkileyici bir yükseliş kaydetmesinin ardından AAVE boğaları, yeni stablecoin’i de kapsayan son haber akışları sayesinde yeni yükseliş için hazır olabilirler.

Olumlu Haber Akışı

Birkaç hafta önce AAVE, GHO adlı kendi yerel stablecoin’ini piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Merkeziyetsiz ağ, son duyurusunda, bir GHO önerisi üzerinde bir topluluk oylamasına hazır bir anlık görüntü başlattığını açıkladı. Teklife onay çıkması durumunda, AAVE, ortaya çıkan fırsatlardan yararlanmak isteyen yatırımcıların güçlü talebinin körüklediği yükselişinde yeni bir sayfa açabilir.

AAVE’den yapılan resmi açıklamada, “Bu anlık görüntü, onaylanırsa, Aave Protocol‘ü üzerindeki Ethereum V2 Pazar Yerini GHO için ilk kolaylaştırıcı olarak yetkilendirecek ve aynı zamanda daha genel olarak stablecoin GHO önerisine yeşil ışık yakacak.” notu düşüldü.

Düşen Trendin Kırılımı Bekleniyor

AAVE’nin fiyat hareketi, anlık görüntü duyurusunun yapıldığı 24 saat içinde kısa bir süre içinde sert yükseliş gösterdi ve fiyat son iki günde yüzde 26 arttı. Altcoin, yazım sırasında günlükte yüzde 3 yükselişle 95,75 dolardan işlem görüyor.

AAVE’nin fiyat grafiği, mevcut yükseliş performansının RSI‘nin orta noktasından geri dönüşünün sonucu olduğunu ortaya koyuyor. RSI’nın dönüşü, hafta başından bu yana hafif bir satışın ardından geldi. Ancak boğalar şu anda kaybettikleri kazanımları geri kazanmış durumda. Bununla birlikte, düşen direnç çizgisi içinde işlem gördüğü için, görülebilecek bir miktar geri çekilme normal olarak değerlendirilmeli. Öte yandan düşen trendin kırılımı için 100 doların geçilmesi gerekiyor.

Ayrıca, AAVE’deki yükseliş, girişlerden daha yüksek kripto para borsalarından yapılan coin çıkışlarıyla desteklendi. Çıkış miktarı son 24 saatte 15 bin 645 AAVE ile zirveye çıkarken, girişler 13 bin 61 AAVE ile biraz daha düşük zirve yaptı. Borsalara olan AAVE girişleri ve çıkışları, altcoin’in ticaret aktivitesindeki artışa işaret ediyor.

Öte yandan cüzdanında yüksek miktarda AAVE bulunan balinaların gerçekleştirdiği işlemlerin sayısını gösteren metrik, gerçekleşen alım veya satım seviyesini göstermede daha iyi bir iş çıkarıyor. AAVE’nin balina işlem metriğine göre, 27 Temmuz’da 100 bin doların üzerinde ve 28 Haziran’da 25’in üzerinde yaklaşık 16 işlem vardı.

27 Temmuz’da 1 milyon doların üzerinde AAVE işlemi yapan iki adres ve 28 Temmuz’da en az bir adres vardı. Fiyatın son 24 saat içinde bir miktar yükseliş kaydettiğini belirtmekte fayda var, bu da hareketlerin daha düşük fiyatlarla AAVE satın alan balinalara ait olabileceğini gösteriyor. Yükselmesine rağmen, piyasalar hala bir belirsizlik döneminde. Bu, en azından kısa vadede 100 doların altında bir geri çekilme riskinin son derece önemli olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, stablecoin’i GHO ile ilgili son gelişmeler, uzun vadede daha önemli bir toparlanmayı tetikleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar