Yüzde 425 Yükseldi! Bu Altcoin Tüm Rakiplerine Toz Yutturdu!

Kripto para piyasası 15 Şubat'tan bu yana sürpriz bir yükseliş kaydederken özellikle bir altcoin'in tüm rakiplerine toz yutturduğu görülüyor. İşte o altcoin.
12:28
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası 15 Şubat’tan bu yana sürpriz bir yükseliş kaydediyor. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi en büyük kripto paraların fiyatı son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 11 ve yüzde 8 oranında değer kazanmış durumda. Floki Inu‘nun (FLOKI) ise performansı ile Shina Inu (SHIB) ve Dogecoin’i (DOGE) önemli ölçüde geride bırakarak köpek temalı kripto paraların rallisine liderlik ettiği görülüyor.

FLOKI, Performansı İle Rakiplerine Toz Yutturdu

Veriler, FLOKI fiyatının son 30 günde yüzde 430 gibi büyük bir artış gösterdiğini gösteriyor. Son fiyat artışı Floki Inu’nun Dogecoin ve Shiba Inu’yu geçerek en kârlı köpek temalı kripto paralardan biri haline getirdi. Yine veriler Floki Inu’nun işlem hacminin yüzde 46,9’u Hollanda merkezli kripto parası Litebit’ten geliyor.

Bununla birlikte, Baby Doge Coin (BabyDoge) fiyatı da son 30 gün içinde yüzde 272 oranında arttı. Bu, token’ın en kârlı köpek temalı kripto paralar listesine girmesine yardımcı oldu. Yazım sırasında Floki Inu fiyatının son 24 saatte yüzde 70’in üzerinde yükselişle 0,00005116 dolardan işlem gördüğü görülüyor. Bununla birlikte, 24 saatlik işlem hacmi yüzde 200’den fazla artarak 206 milyon dolara ulaştı. Piyasa değeri şu anda yaklaşık 479 milyon dolar seviyesinde.

Köpek Temalı Kripto Paralardaki Yükseliş Devam Edecek mi?

SHIB ve DOGE gibi en büyük köpek temalı kripto paraların yazım sırasında gün içinde sırasıyla yüzde 6 ve yüzde 3 oranında yükselmeyi başardıkları görülüyor. Köpek temalı kripto paraların toplam piyasa değeri yine gün içinde yüzde 5,25 artışla 21.2 milyar dolara ulaşmış durumda.

Veriler, açık bir şekilde işlem hacmi 200 milyon dolar artmasından dolayı FLOKI’ye olan yatırımcı ilgisinin arttığını gösteriyor. Bunun büyük bir kısmı merkeziyetsiz kripto para borsalarından (DEX’ler) geliyor. Bununla birlikte, BNB Chain‘deki yatırımcıların köpek temalı kripto paralara olan ilgisi de artmış durumda. Floki Inu’nun BNB Chain’de 365 binin üzerinde yatırımcısını bulunurken, Ethereum ağında yaklaşık 66 bin 900 yatırımcısı olduğu görülüyor. Beklendiği gibi bunun asıl nedeni düşük gas ücretleri ve ölçeklenebilirlik.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar