Yüzde 100 Arttı! Bu Altcoin, Kripto Para Piyasasına Meydan Okuyor

Bitcoin ve altcoin'lerde düşüş yaşanırken, bu kripto para birimi son 7 günde %100 arttı.
09:10
21 Aralık 2021
Yüzde 100 Arttı! Bu Altcoin Kripto Para Piyasasına Meydan Okuyor
Okuma Süresi: 3 Dakika

Harmony blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir oyun altcoin‘i, son yedi gün içinde %95’in üzerinde ralli yaparken, kripto para piyasasının geri kalanı düşüş yaşamaya devam etti.

Bu Altcoin %100 Arttı

Blockchain tabanlı oyun DeFi Kingdoms (DFK), merkezi olmayan finansı (DeFi) meta veri tabanı ile birleştiren GameFi nişinde yeni bir rakip olarak karşımıza çıkıyor.

Öyle ki JEWEL, son yedi gün içinde kripto para piyasasına aykırı bir performans sergiledi ve lider kripto para birimi Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri yatay veya aşağı yönlü işlem görürken JEWEL fiyatı neredeyse iki katına çıktı.

JEWEL, 13 Aralık’ta son yedi günün en düşük seviyesi olan 6.47 dolardan bir haftada %97’lik kazançla 20 Aralık’a kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.80 dolara kadar ulaştı ve yeni bir rekor kırdı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler kripto para birimi JEWEL, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %13’lük bir düşüş kaydetti ve şu anda 11.12 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Hakimiyet Oranı %58.82

Analitik web sitesi DeFi Llama’dan alınan veriler, JEWEL‘in merkezi olmayan bir ekonomiyi güçlendirmeye odaklanan bir blok zinciri olan Harmony üzerindeki hakimiyetinin şu anda %58,82’de olduğunu gösteriyor. Oyun altcoini, blok zincirinin 584,2 milyon dolarlık toplam kilitli değerinin (TVL) 343,98 milyon dolarını oluşturuyor.

DappRadar’a göre DeFi Kingdoms, son 30 gün içinde altıncı en büyük blockchain oyunu olarak da yer alıyor. Geçtiğimiz ay proje, merkezi olmayan uygulamanın akıllı sözleşmelerine gelen toplam değer miktarını temsil eden 894 milyon doları aştı. Oyun aynı dönemde %466’lık bir artışı temsil eden 241.210 yeni kullanıcıyı da kendine çekti.

DeFi Kingdoms Nedir?

DeFi Kingdoms, Merkezi Olmayan Değişim (DEX), yerel JEWEL token’i ve Kahramanlardan, Ekipmanlardan ve Krallıklardan oluşan değiştirilemez token’lar (NFT’ler) dahil olmak üzere eksiksiz bir özellik ekosistemine sahip Harmony Blockchain üzerine inşa edilmiş bir oyundur.

Nostalji uyandıran düzeni ve pürüzsüz arka plan müziği ile oyun, Merkezi Olmayan Finansı (DeFi) yeni gelenler için güvenli ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Yayınlandığından bu yana oyun, EnterDao ve BakerySwap gibi diğer popüler projeleri geride bırakarak Harmony Blockchain Merkezi Olmayan Uygulamalar (Dapp) listesinde 140 Milyon ABD Dolarına yakın Kilitli Toplam Değer (TVL) ile 1 numaraya yükseldi.

Oyun, dövüş ve görevler gibi yaklaşan özelliklere sahip olsa da, mevcut mevcut özellikleri, bir DEX, likidite sağlama ve yerel token’ı JEWEL‘in stake edilmesi gibi işlevleri etrafında dönüyor. Şu anda 199 jeton çifti olmasına rağmen, en yüksek Yıllık Yüzde Oranı (APR) çiftleri genellikle JEWEL token’ını içerir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar