Piyasa Yukarı Yönlü bir İvme Kazandı: Bitcoin, Kritik Fiyat Seviyelerine Yaklaştı!

Kripto para piyasası, Bitcoin'deki değer artışı ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazandı.
08:29
21 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Son dönemlerde kaybettiği destek seviyeleri ile kısa vadede önemli ölçüde güç kaybeden Bitcoin, 21 Aralık gününün ilk saatlerinde kaydetmeye başladığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 48.700 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Ethereum ise, kısa bir aranın ardından yeniden 4.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerinde işlem görmeye başladı.

Bitcoin (BTC)

Kaydettiği 69.000 dolar ATH seviyesinden bu yana kademeli bir şekilde önemli destek seviyelerini kaybederek 42.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen lider kripto para birimi Bitcoin, 45.000 dolar fiyat seviyeleri ile 50.000 dolar fiyat seviyeleri arasında bir konsolidasyona girdi. Bitcoin, bu süreçte ABD’de yüksek enflasyon oranlarının açıklanması dahil birden fazla kez gelen haber akışları ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazanarak değer artışları kaydetmeye başlasa da burada 50.000 dolar direnç seviyesine takıldı ve yükseliş hareketlerini sürdüremedi.

Son olarak kaydettiği değer kayıplarının ardından 45.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, 21 Aralık gününün ilk saatlerinde kaydetmeye başladığı değer artışları ile brilikte 48.700 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi ve tekrardan 50.000 dolar direnç seviyesine önemli ölçüde yaklaştı.

Ethereum (ETH)

Son dönemlerde Bitcoin’e paralel olarak kaydettiği değer kayıpları ile birlikte, 3.700 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen Ethereum, bu süreçte kısa vadede oldukça önemli bir destek seviyesi olan 4.000 dolar fiyat bandınının altında kaldı. Ancak Ethereum da, 21 Aralık gününün ilk saatlerinde kaydettiği değer artışlarının ardından yeniden 4.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıktı ve 4.032 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasada Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki bu değer artışı ile birlikte piyasa değeri yüksek çoğu kripto varlık yukarı yönlü bir ivme kazanarak değer artışları kaydetmeye başladı. Özellikle de Avalanche (AVAX), burada öne çıkan kripto para birimlerinden biri oldu. AVAX, CoinMarketCap verilerine göre, 24 saatlik zaman diliminde %10’dan fazla bir yükseliş kaydederek 119 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar