Yönünü Yeniden Yukarı Çeviren Altcoin’deki Değer Artışı Çift Hanelere Ulaştı: Yükselişler Devam Edecek mi?

Özet

  • Son 1 haftadır 29.000 dolar fiyat seviyeleri ile 30.000 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olan BTC, haftaya düşük oranlı bir değer artışı ile başladı.

  • Gün içerisinde güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayan kripto para birimleri de oldu.

  • Saatler içerisinde çift haneli değer artışlarına ulaşan altcoin, 40 dolar fiyat seviyelerini aştı.

  • Piyasa etkisi: Nötr
14:45
31 Temmuz 2023

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın ilk gününde net bir yükseliş kaydedemese de gün içerisinde yüksek oranlarda değer artışları kaydeden kripto para birimleri oldu. CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %10’dan fazla bir değer artışı kaydeden Bitcoin SV (BSV), gün içerisinde 40 dolar fiyat seviyelerine ulaşarak güçlü bir yükseliş ivmesi yakaladı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Son 1 haftadır 29.000 dolar fiyat seviyeleri ile 30.000 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın ilk gününe %0,4 gibi düşük oranlı bir değer artışı ile başladı ve 29.400 dolar fiyat seviyelerine yaklaştı. Lider kripto para birimi BTC’deki düşük oranlı değer artışlarına karşın son 24 saatte %0,3’lük bir değer kaybı kaydeden Ethereum (ETH) ise 1860 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap (CMC) verilerin göre %0,25’lik düşüş ile 1,18 trilyon dolara geri çekildi. Öte yandan kripto para piyasasındaki volatilitenin etkisiyle Coinglass verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 60 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Gün içerisinde güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayan Bitcoin SV ise saatler içerisinde çift haneli değer artışları kaydederek 4gün içinde 40 dolar fiyat seviyelerini aştı.

Değer Artışı Yüzde 10’u Aştı

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in yeni haftanın ilk gününde net bir yükseliş kaydedemeyerek 29.000 dolar fiyat seviyelerinde işlem görmeye devam etmesine karşın gün içerisinde yükseliş yönlü ivme yakalayan kripto para birimleri de oldu. Yönünü yeniden yukarı çeviren ve gün içerisinde yükselişlerine hız kazandıran Bitcoin SV (BSV), saatler içerisinde çift haneli değer artışlarına ulaştı.

Bitcoin SV (BSV), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %10’un üzerinde bir değer artışı kaydetti ve gün içerisinde 40 dolar fiyat seviyelerine ulaştı. Kaydettiği bu son değer artışları ile birlikte Bitcoin SV (BSV), CMC verilerine göre piyasa değeri yüksek kripto para birimleri arasında, yeni haftanın ilk gününde yüzdelik olarak en çok yükselen kripto para birimi oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar