X

Yield Guild Games Nedir?

Yield Guild Games, dijital dünyadaki non-fungible token’lara (NFT'ler) yatırım yapan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO).
11:31
28 Eylül 2021

Yield Guild Games (YGG’ler), dijital dünyadaki non-fungible token’lara (NFT’ler) yatırım yapan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO). Kuruluşun amacı, dünyanın en büyük dijital ekonomisini geliştirmek, faydayı en üst düzeye çıkarmak ve gelirleri paydaşlarıyla paylaşmak için varlıklarını optimize etmektir.

Yield Guild Games (YGG) Nedir?

Merkezi olmayan oyunlarda, Yield Guild Games, dijital dünyalarda ve blok zincir tabanlı oyunlarda kullanılan NFT’lere yatırım yaparak para kazanan bir oyuncu ve yatırımcı topluluğu oluşturdu. Platformun popülaritesinin artmasına yardımcı olan pandemi nedeniyle insanlar oyna-kazan oyunlarına katılmaya daha istekli hale geldi.

DAO’nun ana geliri, lonca üyelerinin, oyun içi ödüllerin bir kısmı doğrudan YGG’ye gitmesi karşılığında varlıkları kullandığı bir kiralama planı aracılığıyla doğrudan veya dolaylı olarak YGG’ye ait NFT varlıklarından yararlanmaktan gelir. Arazi gibi oyun içi varlıklar için üçüncü şahıslar (lonca üyesi olmayanlar) o oyun içi arazide ekonomik faaliyetler yürüterek gelir elde edebilirler.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

NFT mülkiyeti, NFT’nin açık pazardaki değerine yansıyan oyun içi varlığın ekonomik değerindeki bir artıştan kazanç sağlayacaktır. Oyun ayrıca, kullanıcıların oyun içi aktivite için yerel tokenlar aldıkları bir oyna-kazan özelliği içerir.

Yield Guild Game’in arkasındaki şirket, Axie Infinity ve Yearn Finance Communities’i başlatan ekibin bir parçası olan Gabby Dizon tarafından kurulan Manila merkezli bir oyun stüdyosudur. Beryl Li ve Owl of Moistness, Oyun stüdyosunu kurdular. Beryl Li bir girişimcidir, Cambridge Üniversitesi mezunudur ve aynı zamanda 2016 yılında Cryptocurrency Society’nin başkanlığını da yapmıştır.

Bugün, Yield Guild Game ekibi, oyun operasyonlarının başında Nolan Manalo (Nate olarak da bilinir) ile birlikte 20’den fazla üyeye ulaştı.

Yield Guild Games Coin Yorum

Son zamanlarda hem NFT’ler hem Blockchain tabanlı oyunlar oldukça popüler hale geldi. Dolayısıyla bu alanda faaliyet gösteren platformlar ve kripto para birimleri de oldukça ilgi görüyor. YGG de bu sebeple ilgi gören bir kripto para birimi olarak değerlendirilebilir.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Yield Guild Games Coin, 5,65 dolardan işlem görüyor. 385,938,316 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 230. sırada yer alan Yield Guild Games Coin’in BTC karşısında 0.0001362 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 129,706,855 dolar olan Yield Guild Games Coin’in dolaşımdaki arzının 67,911,948 Yield Guild Games Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam Yield Guild Games arzının da 1,000,000,000 olduğunu ifade edebiliriz.

Yield Guild Games Coin Nasıl Alınır?

YGG Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

YGG Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından YGG Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Binance Coin (BNB) ve BUSD alarak YGG işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar