Türk Tasarımcının Büyük Başarısı! NFT Eseri 1 Milyon Dolara Satıldı

Türkiyenin önde gelen tasarımcılarından olan Refik Anadol'un NFT eseri 1 milyon dolara satıldı.
12:10
19 Aralık 2021
Türk Tasarımcı'nın Büyük Başarısı! NFT Eseri 1 Milyon Dolara Satıldı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Değiştirilmez token’lar (NFT) günümüzde oldukça popüler bir hal aldı ve her geçen gün popülerliği daha da fazla artıyor. Öyle ki yatırımcılar artık NFT eserlerine milyonlarca dolar yatırım yapmaya başladı.

Ancak bu kez size Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarından olan Refik Anadol’un başarısından bahsedeceğim. Gelin hemen başlayalım.

Refik Anadol’un NFT Eseri 1 Milyon Dolara Satıldı

Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarından olan Refik Anadol, bugüne kadar NFT alım satım platformu olan Opensea‘da pek çok benzersiz NFT yayınladı. Ancak bu NFT eserlerinden bir tanesi geçtiğimiz gün büyük bir meblağa alıcı buldu.

Öyle ki Refik Anadol‘un Open Sea’de yayınlanan ‘Machine Hallucinations – Nature Dreams : AI Data Sculpture 2021 1/1‘ eseri 300.69420 ETH’e mabu isimli koleksiyoner tarafından satın alındı.

Bu alımın toplam değeri içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 1.195.157 dolara eş değer. Söz konusu ödemeyi TL kuru ile değerlendirdiğimizde ise satışı dudak uçuklatan boyutunu gözler önüne serdi. Gerçekleşen satışın TL karşılığı ise 19 milyon TL’ye eşdeğer.

Refik Anadol‘un Machine Hallucinations – Nature Dreams : AI Data Sculpture 2021 1/1 eserini satın alan koleksiyoner, eserle beraber sanatçı Refik Anadol imzalı 3 boyutlu fiziksel bir sertifika, enstalasyonun kaynak yedek dosyaları ve özel bir yazılım içeren bir bilgisayarı da sahip oldu.

Refik Anadol’a Tebrik Yağdı

Refik Anadol’un bu gurur verici başarısı NFT sektörünün önce gelenleri tarafından tebrik edildi. Öyle ki Nifty Gateway, Refik Anadol’u bu efsanevi satış ve bu yıl gerçekleştirdiği tüm başarılar için kutladı. Şirket, koleksiyonerleri, Artec House iş birliği ile Nifty Gateway’de sergilenen Machine Hallucinations – New York City koleksiyonunu incelemeye davet etti.

Ayrıca Refik Anadol’un bu etkileyici satışı, KÖNIG temsilciliğinde gerçekleşti. KÖNIG, satışın ardından twitter üzeriden Refik Anadol’un soruları yanıtladığı bir oturumu düzenledi.

Türkiyenin önde gelen tasarımcısı Refik Anadol’un şimdiye kadar hayata geçirdiği işlerin ve de vizyonunun bir çok NFT hayranına ilham verdiğini söylemek ise kaçınılmaz.

CoinTurk olarak Refik Anadol’un bu başarısını tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar