Ünlü Yönetici, Kripto Piyasasını Değerlendirdi: “Bu 3 Altcoin Harika Görünüyor”

Three Arrows Capital'in CEO'su Zhu Su, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla bu 3 altcoin'in yükseliş eğiliminde olduğunu belirti.
11:45
19 Aralık 2021
Ünlü Yönetici, Kripto Piyasasını Değerlendirdi: "Bu 3 Altcoin Harika Görünüyor"
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kıdemli hedge fonu yöneticisi Zhu Su, kripto para piyasasında ardı ardın yaşanan sert düşüşlere rağmen piyasanın büyük bir şekilde toparlanacağını öngörüyor. Ünlü fon yöneticisi, piyasanın neden yeniden toparlanacağı hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Ünlü Yöneticiye Göre, Bu 3 Altcoin Piyasaya Karşı Oldukça Güçlü Duruyor

Kripto para hedge fonu Three Arrows Capital‘in CEO’su ve CIO’su Zhu Su, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla bu 3 altcoin‘in yükseliş eğiliminde olduğunu belirtirken birkaç önemli faktöre dikkat çekti;

“Şu durumlarda aşırı düşüşte olmak zor:

1) Borsalarda BTC [Bitcoin] ve ETH [Ethereum] arzı yeni seviyelere iniyor

2) Solunavax [Solana, Terra Luna ve Avalanche] muhteşem bir güç gösteriyor

3) Kripto tezi ile uyumlu dünyanın en büyük varlık ayırıcıları

4) Kısa vadeli yatırımcıların varlıklarını satması”

Büyük yatırımcıların lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimlerini borsalarda hazırda tutmaması, yatırımcıların varlıklarını satmakla ilgilenmemediği anlamına geliyor.

Bu 2 Altcoin Yükselişte

Ünlü fon yöneticisi Zhu Su, açıklamalarının devamında iki popüler altcoin’e yeniden değindi ve bu iki altcoin’in aslında son 30 gün içinde yükselişte olduğunu belirtti.

Su, ilk olarka Terra‘yı ele aldı. Terra, sabit paralarla iç içe geçmiş ve yerel varlığı LUNA tarafından desteklenen yeni nesil bir blok zinciri ödeme ağı olarak biliniyor.

Terra’nın yerel varlığı LUNA, geçtiğimiz ay yaklaşık %62’lik bir artış yaşadı ve 40,23 dolar seviyelerinden 65 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı.

Öte yandan akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) da bu zaman diliminde artış yaşayan kripto para birimleri arasında yer aldı. Öyle ki popüler altcoin bu süreçte %6 artarak 100,68 dolardan 106,73 dolara yükseldi.

Ancak Ethereum rakibi Solana (SOL), Terra ve Avalanche’ın gösterdiği performansı gösteremedi ve 195,24 dolardan 172,76 dolara düştükten sonra son bir ayda yüzde 11,6 düşüş yaşadı.

Bitcoin ve Ethereum Düştü

Aynı döneme kıyasla, lider kripto para birimi BTC %19.8 düşüşle 56.930 dolardan 45.700 dolara kadar bir geri çekilme yaşadı. Ayrıca önde gelen akıllı sözleşme platformu ETH ise %4.4’lük bir düşüşle 3.998 dolardan 3.825 dolara geriledi.

Three Arrows Capital CEO’su, son dalgalanmaların kriptonun bir sonraki süper döngüsünü getirme sürecinin gerekli bir parçası olduğuna inandığını belirtti ve şöyle söyledi;

“Bu, süper döngünün bir sonraki dalgasını uygun şekilde başlatmak için çok ihtiyaç duyulan risk transferiydi.”

Zhu ayrıca, BTC ve ETH ile kaplanmış bir S&P 500 grafiğini vurgulayarak, 392.100 Twitter takipçisine birden fazla piyasada aşağı yönlü fiyat hareketinin nasıl tutarlı olduğunu gösterdi.

“Kripto piyasası, makro’yu, çoğunlukla ilgisiz nedenlerle (değerli altcoin’ler, yıl sonu itfa akışları, vergi satışları, Huobi hesap kapanışları, logwealthers) yaptığı zaman satmak için bir bahane olarak kullandı.

Buna göre hazırlanın.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar