Perakende Devinden Önemli Bitcoin Hamlesi! BTC’yi Ödeme Yöntemlerine Ekliyor

Meksika merkezli perakende devi Grupo Elektra, Bitcoin'de mal ve hizmetleri için ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurdu.
13:10
19 Aralık 2021
Perakende Devinden Önemli Bitcoin Hamlesi! BTC'yi Ödeme Yöntemlerine Ekliyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası, sektördeki kullanım durumundan yararlanan daha fazla şirket ile birlikte gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bununla birlikte, sektörün toplam piyasa değeri, günler geçtikçe daha da yükseliyor. Bu bağlamda, Meksika’da bir perakende firması olan Grupo Elektra, önde gelen dijital varlık Bitcoin’de mal ve hizmetleri için ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Grupo Elektra, Bitcoin Ödemelerini Başlatıyor

Grupo Elektra, dünyanın en zengin adamlarından birine ait bir şirket olan Ricardo Salinas tarafından kurulan bir yan perakende şirketidir. Grupo Elektra‘nın sahibi Ricardo Salina Pliego, Meksika’nın en zengin üç adamından biri olarak bilinirken Salinas, son birkaç yılda önde gelen dijital varlıkla güçlü bir dayanışma gösterdi ve Bitcoin‘in lehine tweet’ler attı.

Perakende devi Grupo Elektra tarafından yakın zamanda paylaşılan bir tweette, şirketin bu hamlesinin, ödeme yöntemlerinden biri olarak herhangi bir kripto para birimini ekleyen Meksika’daki ilk şirket olarak konumunu güçlendirdiği belirtildi.

Ayrıca Salina Pliego’nun mikroblog platformu Twitter’daki başka bir gönderisinde, bazı kullanıcıların bazı ürünleri satın almaları halinde belirli bir oranda Bitcoin kazanacaklarını da duyurdu. Ek olarak kullanıcıların Bitcoin ile ödeme yapmaları durumunda ödemelerini %20 oranında azaltabilecekleri indirim ise yıl sonuna kadar devam edecek.

Salinas Pliego, Bitcoin Hakkındaki Planlarını Açıkladı

Web sitesinde yer alan bilgilere göre, fiziksel Grupo Elektra mağazasını ve çevrimiçi platformunu kullanan kullanıcılar bu hizmetten yararlanabilecek. Şirket ayrıca, Bitcoin’deki ödemeleri kolaylaştırmasına yardımcı olmak için bir kripto borsası olan Bitpay‘in yardımına başvurduğunu da duyurdu.

Milyarder Salinas Pliego, dijital varlıkla yapmayı planladığı bazı şeyleri heceleyerek Bitcoin olasılığı hakkında konuştu. Bunlardan en çok konuşulanı, finans kurumunu Meksika’dan ilk çıkaracak olan bankasına dahil edilmesi oldu.

Finans kurumu Banco Azteca’nın Latin Amerika’ya yayılmış şubeleri var ve Meksika’daki şube genel merkez olarak hizmet veriyor. Bankanın ayrıca Bitcoin-pro El Salvador’da bir şubesi var. Pliego, dijital varlığa hala inandığı için takipçilerine Bitcoin satın almalarını tavsiye etmeye devam etti. Bu arada, Meksika Merkez Bankası Başkanı Alejandro Diaz de Leon, Bitcoin’in benimsenmesine karşı açıklamalarda bulundu.  Alejandro Diaz de Leon’a göre, riskler nedeniyle dijital varlığın strese değmediğini düşündüğünü belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar