X


Yeni Hafta Kriptolar İçin Nasıl Geçecek? Ünlü CEO Uyardı: Riskli Bir Hafta Olacak!

Digital Currency Group CEO'su Barry Silbert, Twitter’dan yaptığı açıklama ile içinde bulunduğumuz haftanın riskli olacağını belirtti.
11:03
21 Haziran 2021

Kripto para birimleri ve Bitcoin 19 Mayıs’tan bu yana bir düşüş eğilimi içinde bulunuyor. Bazı analistler artık ayı piyasası içinde olduğumuzu düşünürken bazıları 2021 rallisinin henüz bitmediğini ve artışların devam edeceğini ifade ediyor. Düşüş konusunda yatırımcıları uyaran isimler arasında Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert da yer alıyor.

“Riskli Bir Hafta Olacak”

Silbert, bugün düşüş ile ilgili Twitter’da yaptığı bir açıklama ile yeni başladığımız haftanın kripto para birimlerin için “zararda” geçebileceğini ifade ediyor. Silbert konuyla ilgili açıklamasında, “Riskli bir hafta olacak.” sözlerini kullanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunun yanında Silbert geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarda, kripto para birimlerinin yüzde 99’unun aşırı fiyatlandığını ifade etmişti. Bitcoin hafta sonunda yaşadığı düşüşler ile 32.300 dolara kadar geriledikten sonra şu anda 33.000 doların üzerinde kalmak için çaba sarf ediyor.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Analistlerin ve uzman isimlerin bazılarının yorumlarına göre BTC’de düşüş grafikleri bir süre daha devam edebilir. örneğin; “Rich Dad Poor Dad” adlı kitabın yazarı Robert Kiyosaki, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarda lider kripto para biriminin 24.000 dolara kadar geri çekilmesini beklediğini dile getirmişti.

Bununla birlikte Bitcoin fiyatının 30.000 dolar bandını koruduğu sürece artış ihtimalinin olduğu ve henüz yükselişlerin bitmediğini düşünen isimler de var. Analistlere göre güncel grafiklerde 32.000 dolar ve yukarı yönlü olarak 37.000 dolar önemli fiyat seviyeleri olarak yer alıyor.

Öte yandan birçok isim BTC’nin 2021 yılını 100.000 doları görmeden kapatmayacağını da ifade ediyor. Örneğin; piyasanın önemli analistlerinden Peter Brandt, yaptığı açıklamalarda Bitcoin için hedefin hala 100.000 dolar olduğunu dile getiriyor. Ancak buna ek olarak Brandt BTC için en kötü senaryonun 20.000 dolara düşmek olduğunu da belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar